Szkolenie dla bibliotekarzy

Jak zachęcić młodzież do odwiedzania biblioteki, jaką ofertę dla niej przygotować?

Z tą myślą powstał w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lęborku projekt szkoleniowy dla bibliotekarzy z powiatu lęborskiego pn. „Dlaczego Kuba nie chodzi do biblioteki?”, który zakłada przeprowadzenie cyklu warsztatów dla pracowników bibliotek oraz ankiet i wywiadów wśród młodzieży w celu identyfikacji jej oczekiwań wobec współczesnej biblioteki. 

Kolejne zajęcia dotyczą wirtualnej rzeczywistości w bibliotece i odbędą się 12-13 października 2018 r.

Tematem szkolenia jest praktyczne zastosowanie technologii wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości w pracy z czytelnikami w bibliotece, aby popularyzować czytelnictwo i bibliotekę. Uczestnicy poznają zasady działania wirtualnej rzeczywistości i rozszerzonej rzeczywistości w technologii mobilnej i stacjonarnej; poznają różnorodne aplikacje do VR i AR, które można bez opłat wykorzystać w bibliotece; nauczą się obsługiwać okulary do VR i AR oraz ich praktyczne zastosowanie; zaczną tworzyć scenariusze z czytelnikami i własne rozwiązania wykorzystujące VR i AR.

Prowadzący:

Karol Baranowski - Rocznik orwellowski (1984). Od od ośmiu lat bibliotekarz – nauczyciel w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej w Krakowie, a od czterech lat bibliotekarz na pół etatu w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w agendzie Arteteka. Członek i Ambasador Sieci Labib.
„Specjalizuję się w grach miejskich – projektowanie, tworzenie, przeprowadzanie. Zajmuję się nowymi technologiami: nowe media, obróbka grafiki, obróbka video. Wirtualna i Rozszerzona Rzeczywistość to także moja pasja. Jestem uzależnionym od Internetu, książek i roweru bibliotekarzem nauczycielem, który uczy, bawi, wychowuje. Uwielbiam zarówno tworzyć jak i być uczestnikiem gier miejskich. Prowadzę zajęcia z tabletami w swojej bibliotece, warsztaty z nowych technologii, pracuję z dziećmi, młodzieżą, nauczycielami. Mam też swój kawałek Internetu pod adresem: www.charliethelibrarian.com.”


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Grafika 1: Szkolenie dla bibliotekarzy

Zobacz także:

Ankieta dla młodzieży - wyniki

Ankieta dla młodzieży - wyniki

Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli nam pomóc i wypełnić ankietę. zaglądajcie na naszą stronę i facebooka - będziemy starali się...
Twórcze Poddasze

Twórcze Poddasze

Po przerwie zapraszamy na Twórcze Poddasze. Tematem przewodnim będzie upcykling, czyli nadanie nowego życia starym przedmiotom.
Centralna Biblioteka Statystyczna

Centralna Biblioteka Statystyczna

Zobacz, gdzie można znaleźć dane statystyczne.
Oswajamy kuchnię wege

Oswajamy kuchnię wege

Kulki mocy na warsztatach kulinarnych, czyli coś słodkiego i zdrowego