Show z Panem Poetą

Utworzono: 04-05-2022
Show z Panem Poetą grafika

Maj rozpoczynamy niezwykłym spotkaniem, bo z PANEM POETĄ . Już 4 maja 2022 r. dziecięca poezja zawita do Biblioteki w Wicku, Społecznej Językowej Szkole Podstawowej LTO w Lęborku i w Szkole Podstawowej Azymut w Mostach. Są to placówki biorące udział w naszej akcji czytelniczej "Biblioteka GO. Błękitny szlak", której patronują Starosta Powiatu Lęborskiego i Burmistrz Miasta Lęborka. 

Pan Poeta to autor "Ptasiej Serii" ze Złotej Listy Fundacji "Cała Polska Czyta Dzieciom". W bibliotekach, przedszkolach i szkołach prowadzi dla dzieci „Zabawy z poezją". Pomagają mu w tym ogromne pacynki - np. kuropacynka, bohaterka bohaterki bajki "Kura co tyła na diecie", która opowiada dzieciom o prawidłowej diecie, wyglądzie i o tym, że liczy się nie tylko piękno zewnętrzne.  .

Spotkania są realizowane w ramach projektu "Błękitny szlak" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Zobacz także:

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych

"Znaki szczególne" Paulina Wilk
Spotkanie z Kasią Keller

Spotkanie z Kasią Keller

Z okazji Światowego Dnia Książki będzie okazja poznać pomorską autorkę Kasią Keller. Spotka się z dziećmi z...
Interaktywna bajka z kamishibai na żywo

Interaktywna bajka z kamishibai na żywo

#zostanwdomu bajki z kamishibai czyta Emilia Wenta i Aleksandra Werenczuk-Hinc 28 kwietnia - 26 maja o 11:30 na Facebooku Miejskiej Biblioteki...
Akcja inspiracja

Akcja inspiracja

Przed nami inspirujące spotkanie dla bibliotekarzy, nauczycieli, animatorów kultury, ludzi z pasją zainteresowanych rozwojem kultury w naszym...