Narodowe Czytanie 2022

W imieniu Burmistrza Miasta Lęborka oraz Starosty Lęborskiego zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji Narodowego Czytania, która od kilku lat odbywa się pod patronatem Prezydenta RP.

W tym roku spotykamy się  8 września (czwartek)
w godzinach od 11.00 do 13.00 przy fontannie z żabkami.

Lekturą tej edycji  są „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

„– Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. (…) Romantyzm to istota polskości i fundament nowoczesnej tożsamości naszego narodu. To epoka zmagań z zaborcą, utrwalona w biografii Adama Mickiewicza oraz tych wszystkich polskich patriotów, uczestników tajnych stowarzyszeń i powstań, działaczy emigracyjnych i spiskowców, którzy na różne sposoby, w kraju i na obczyźnie, czynem i słowem toczyli bój o suwerenną Rzeczpospolitą”  – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Dodatkowo zachęcamy wszystkich, zwłaszcza uczniów szkół ponadpodstawowych, do udziału w grze na platformie ActionTrack „Ballady i romanse” przygotowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczna w Lęborku.

Osoby zainteresowane czytaniem mogą zgłosić się telefonicznie do Działu dla Dorosłych Biblioteki (nr tel. 59 8622 307), albo po prostu przyjść  8 września 2022r. w godz. 11.00-13.00 do naszego stoiska przy fontannie z żabkami. Zapraszamy!

Grafika 1: Narodowe Czytanie 2022

Zobacz także:

Wakacyjne godziny otwarcia

Wakacyjne godziny otwarcia

Obowiązują od 25 czerwca do 31 sierpnia.
Będzie nam Pana Profesora brakować

Będzie nam Pana Profesora brakować

Wczoraj, 29 lutego, odszedł na zawsze Przyjaciel lęborskiej biblioteki, pan Roman Pryl.
Warsztaty piękna V edycja

Warsztaty piękna V edycja

Zapraszamy na ostanie już spotkanie 4 grudnia.
Dziękujemy za wypełnione ankiety!

Dziękujemy za wypełnione ankiety!

Dziękujemy za liczny udział w ankiecie dotyczącej naszej biblioteki. Już w drugim dniu od ogłoszenia naszej prośby było ponad 600 wypełnionych...