Narodowe Czytanie 2022

W imieniu Burmistrza Miasta Lęborka oraz Starosty Lęborskiego zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w kolejnej edycji Narodowego Czytania, która od kilku lat odbywa się pod patronatem Prezydenta RP.

W tym roku spotykamy się  8 września (czwartek)
w godzinach od 11.00 do 13.00 przy fontannie z żabkami.

Lekturą tej edycji  są „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

„– Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane Ballady i romanse Adama Mickiewicza – zbiór poezji, który zapoczątkował w Polsce romantyzm. Młodzieńcze, a jednocześnie bardzo dojrzałe wiersze okazały się przełomowe i dzisiaj trudno wyobrazić sobie bez nich dalsze dzieje naszej literatury. (…) Romantyzm to istota polskości i fundament nowoczesnej tożsamości naszego narodu. To epoka zmagań z zaborcą, utrwalona w biografii Adama Mickiewicza oraz tych wszystkich polskich patriotów, uczestników tajnych stowarzyszeń i powstań, działaczy emigracyjnych i spiskowców, którzy na różne sposoby, w kraju i na obczyźnie, czynem i słowem toczyli bój o suwerenną Rzeczpospolitą”  – napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

Dodatkowo zachęcamy wszystkich, zwłaszcza uczniów szkół ponadpodstawowych, do udziału w grze na platformie ActionTrack „Ballady i romanse” przygotowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczna w Lęborku.

Osoby zainteresowane czytaniem mogą zgłosić się telefonicznie do Działu dla Dorosłych Biblioteki (nr tel. 59 8622 307), albo po prostu przyjść  8 września 2022r. w godz. 11.00-13.00 do naszego stoiska przy fontannie z żabkami. Zapraszamy!

Grafika 1: Narodowe Czytanie 2022

Zobacz także:

Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży

Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży

We wtorek będziemy rozmawiać o książce „Szukając Alaski” Johna Greena i nie tylko… Zapraszamy :)
Babskie spotkanie z Elką Noland - autorką książki "Anna i lekarz"

Babskie spotkanie z Elką Noland - autorką książki "Anna i lekarz"

6 marca 2019 r., godz. 11. spotkanie z pisarką. Dzień Kobiet już niedługo - w prezencie polecamy książkę „Anna i lekarz” wydaną przez...
Łasuchy biblioteczne 2018 roku i zabawa mikołajkowa

Łasuchy biblioteczne 2018 roku i zabawa mikołajkowa

OTO NAJAKTYWNIEJSI CZYTELNICY 2018 ROKU. WYPOŻYCZAJĄ NAJWIĘCEJ KSIĄŻEK, PŁYT Z MUZYKĄ, FILMAMI I AUDIOBOOKAMI ORAZ GRY PLANSZOWE:)
Robotyka z elektroniką na wakacje

Robotyka z elektroniką na wakacje

Uczestnicy zbudują różne roboty: zwierzęta, pojazdy i helikoptery, maszyny, dźwigi czy karuzele.