"Aria pożegnalna" Zbigniewa Herberta

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku zaprasza na spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu JERZEGO ZELNIKA i GRZEGORZA BOŻEWICZA, na który składają się wiersze Zbigniewa Herberta. Proponowany spektakl, to spojrzenie poety na własne życie, próba filozoficznej syntezy. Będzie można usłyszeć m. in. Brewiarz, Do rzeki, Ballada o tym, że nie giniemy, Testament, Siódmy anioł.

Życiorys Herberta sytuuje się w jednym z najtrudniejszych okresów w historii Polski, jednak poeta nigdy nie ugiął się wobec nacisków komunistycznych władz, jego biografia jest pięknym świadectwem ludzkiej niezłomności. W latach 80-tych stał się ikoną opozycji politycznej, a jego poezja przez kilkadziesiąt lat dodawała otuchy Polakom i wskazywała jak zachować godność w trudnych czasach.

Klub biblioteki, 15 listopada 2018, godz. 18. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc - wejściówki w wypożyczalni dla dorosłych.

Wystąpią:

JERZY ZELNIK – aktor teatralny i filmowy. Na przestrzeni ponad 40 lat współpracował z wieloma scenami m.in. z Teatrem Starym w Krakowie, Dramatycznym w Warszawie, Powszechnym w Łodzi. Jest również popularnym aktorem telewizyjnym i filmowym, a zadebiutował jeszcze jako student rolą w "Faraonie".

GRZEGORZ BOŻEWICZ - jeden z nielicznych wirtuozów bandoneonu w Polsce, jednocześnie akordeonista, pianista, kompozytor i pedagog. Utalentowany, wszechstronny, artysta, doceniany interpretator muzyki argentyńskiej, greckiej, irlandzkiej, francuskiej jak również barokowej i współczesnej. Koncertuje solowo, kameralnie, ale również z towarzyszeniem orkiestr i chórów..

Projekt realizowany z okazji Roku Zbigniewa Herberta przez Fundację Zatrzymać Czas.

 

 

 

Zobacz także:

Latarnik Polski Cyfrowej - program dla seniorów

Latarnik Polski Cyfrowej - program dla seniorów

Zapraszamy w ramach "Spotkań z pasją" na zajęcia komputerowe. Odbywają się w każdą środę, o godz. 11.00 w klubie biblioteki...
Letnia czytelnia

Letnia czytelnia

Biblioteka w plenerze w każdy czwartek na ul. Staromiejskiej. Zapraszamy na leżaki.
Tak się bawiliśmy podczas Kolorowych Podwórek

Tak się bawiliśmy podczas Kolorowych Podwórek

Podczas Tygodnia Bibliotek na placu Pokoju, razem z pszczółkami, Kubusiem Puchatkiem i Tygryskiem organizowaliśmy zabawy dla...
Wystawa memów Marty Frej

Wystawa memów Marty Frej

Zapraszamy do oglądania wystawy memów Marty Frej w Dziale dla Dorosłych i w holu biblioteki!