przejdź do wersji normalnej (graficznej) | RSS | Mapa strony
Polski | Deutsch | English

Górne menu:Boczne menu


Diana Pipia

Od stycznia do lipca 2011 r., w pracy lęborskiej biblioteki uczestniczyła wolontariuszka z Gruzji DIANA PIPIA.

Diana prowadziła również zajęcia z języka angielskiego dla dzieci oraz uczestniczyła wspomagała środowiskowym Domu Samopomocy w Lęborku podczas prac manualnych. Była również prekursoką robótek ręcznych w bibliotece, to ona zapoczatkowała warsztaty z filcowania, które później przerodziły się w cykliczne spotkania.
Diana Pipia urodziła się w Zugdidi, małym mieście w zachodniej części Gruzji. W tym mieście ukończyła szkołę średnią. Kontynuowała naukę w Tbilisi, gdzie ukończyła studia na Gruzińskiej Politechnice na kierunku informatyka.

Po studiach wróciła do rodzinnego miasta i rozpoczęła pracę w radiu ATINATI jako agent handlowy w dziale reklamy. Radio ATINATI swoim zasięgiem obejmuje zachodnią część Gruzji (www.grrn.info).
Fotografowanie to ważna część życia Diany (jej rodzice są także fotografami). Jest profesjonalnym fotografem a tematem wiodącym jej prac jest po prostu życie. Fotografuje życie codzienne, zwykłe czynności i zdarzenia.

Diana zdecydowała się na zmianę w swoim życiu i postanowiła zająć się pomaganiem innym. Jej marzeniem jest móc odkrywać europejską kulturę i wartości. Udział w projekcie EVS pomoże jej w tym na pewno.

Diana lubi pracę z dziećmi, lubi pomagać im się uczyć i poznawać świat.

Doświadczenie wolontariatu będzie miało duży wpływ na nią i na ludzi w Gruzji, do których powróci.


Copyright © Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Armii Krajowej 16, 84-300 Lębork