Wolontariusze w bibliotece

Masz wolny czas i nie wiesz co z nim robić, spędź go twórczo u nas. Jesteś zainteresowany pracą jako wolontariusz, masz ochotę czynnie uczestniczyć w życiu biblioteki, masz pomysł na współpracę - przyjdź lub napisz do nas. Wiek nie gra roli. Wystarczą dobre chęci. Mamy szeroki wachlarz zajęć skierowany do róznych grup wiekowych. Można nas wspierać w wielu akcjach. Czekamy na propozycje.
 
Pomagali nam i pomagają:
 
 
 
W roku 2019 i 2020 chętnie pomagają nam wolontariusze: Agnieszka Górska i Mikołaj Gałka. Każda nasza akcja jest wspierana przez ich zaangażowanie.

 Od początku 2018 r. możemy liczyć na pomoc Martyny Niewolin i Poli Kożuchowskiej, dziewczyny uczestniczą w akcjach plenerowych, które organizujemy oraz pomagają i wspierają nas podczas cyklicznych spotkań Klubu Gier Planszowych.

 

 Michalina Pirch oraz Marianna Szymlek w 2016 roku rozpoczęły wolontariat w naszej bibliotece. Dziewczyny wspierają nas głównie w kreatywnych zajęciach Fabryki Wyobraźni Młodych oraz Dyskusyjnym Klubie Książki – DKK 10 +, możemy liczyć również na pomoc podczas akcji organizowanych przez bibliotekę. Świetnie sprawdziły się w roli maskotek biblioteki jako Kubuś i Tygrysek,  podczas majowej akcji Mamo, tato zabierz mnie do biblioteki.

 
  Zawsze możemy liczyć na Grzesie Teleja, czy to jako Misia Puchatka rozdającego ulotki, czy przy noszeniu rzeczy na nasze imprezy plenerowe.
 
W wypożyczalni dla dorosłych opatruje ksiązki kodami kreskowymi i porządkuje zbiory Katarzyna Goślińska.
 
  Wspólnie z Emilią Wentą zajęcia twórcze dla młodzieży Warsztaty wyobraźni prowadziła w 2016 roku Marlena Renka.
 
   W latach 2014-2015 w pracach porządkowych i wprowadzaniu cen książek do bazy danych pomagała nam młodzież ze 102 Lęborskiej Drużyny Starszoharcerskiej Azymut, która od września raz w tygodniu przychodziła do biblioteki głównej i na filę.
 
  Aleksandra Ekalt, czyli Bajarka Liszka wieczorami opowiadała dzieciom wymyślone przez siebie bajki.
 
W 2007 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lęborku powstał projekt pod nazwą "Good Morning Kids", którego założeniem było włączanie wolontariuszy z różnych państw w cykl działań naszej placówki adresowanych do najmłodszych klientów biblioteki, czyli dzieci. Wolontariusze uczestniczyli w spotkaniach dla dzieci i imprezach plenerowych oraz samodzielnie prowadzili zajęcia dla najmłodszych dzieląc się swoją wiedzą, umiejętnościami i pomysłami.
Projekty podczas których gościliśmy obcokrajowców były finansowane ze środków Programu Młodzież w działaniu, Akcja 2 Wolontariat Europejski.
 
Christoph Budde oraz Sylvain Dupouy
Od września 2007 r. do sierpnia 2008 r. gościliśmy Christopha Budde z Niemiec i Sylvain'a Dupouy z Francji. Wolontariusze prowadzili m.in. zajęcia z języka niemieckiego i francuskiego oraz konwersacje z j. niemieckiego przed maturą.
Florentine Nedelec-Lavacherie
Kolejną wolontariuszką była Florentine Nedelec-Lavacherie (wrzesień 2009 - czerwiec 2010) z Francji. Florentine prowadziła lekcje języka angielskiego dla dzieci oraz uczestniczyła w zajęciach w środowiskowym Domu Samopomocy w Lęborku.
Diana Pipia
Od stycznia do lipca 2011 r., w pracy lęborskiej biblioteki uczestniczyła wolontariuszka z Gruzji DIANA PIPIA
Tetiana Mykhalchuk
W 2012 roku gościliśmy wolontariuszkę z Ukrainy Tetianę Mykhalchuk.  
Nino
2014/2015 swoją pracą wspomagała nas wolontariuszka z Gruzji - Nino.  
Hayat
Mam na imię Hayat. Cieszę się, że mogę w bibliotece pracować z małymi dziećmi podczas Poranków dla maluszków. Mam nadzieję, że zajęcia będą jeszcze bardziej atrakcyjne dzięki mnie.  

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku