Wolontariusze w bibliotece

Masz wolny czas i nie wiesz co z nim robić i jesteś zainteresowany pracą jako wolontariusz. Zapraszamy do uczestnictwa w życiu biblioteki - przyjdź lub napisz do nas. Wiek nie gra roli. Wystarczą dobre chęci.
Mamy wiele zajęć skierowanych do różnych osób. Można nas wspierać w wielu akcjach. Czekamy 
 
Pomagali nam i pomagają:
 
 
 
W roku 2019 i 2020 chętnie pomagają nam wolontariusze: Agnieszka Górska i Mikołaj Gałka. 
 
 
 
 

 
Od początku 2018 r. możemy liczyć na pomoc Martyny Niewolin i Poli Kożuchowskiej, dziewczyny uczestniczą w akcjach plenerowych, które organizujemy oraz pomagają i wspierają nas podczas cyklicznych spotkań Klubu Gier Planszowych.

 

Michalina Pirch oraz Marianna Szymlek w 2016 roku rozpoczęły wolontariat w naszej bibliotece. Dziewczyny pomagają nam podczas zajęć Fabryki Wyobraźni Młodych oraz Dyskusyjnego Klubu Książki 10 +.
Świetnie sprawdziły się w roli maskotek biblioteki jako Kubuś i Tygrysek, podczas majowej akcji Mamo, tato zabierz mnie do biblioteki.

 
 
Przez wiele lat zawsze mogliśmy liczyć liczyć na Grzesie Teleja, czy to jako Misia Puchatka rozdającego ulotki, czy przy noszeniu rzeczy na nasze imprezy plenerowe.
 
 
W wypożyczalni dla dorosłych opatruje książki kodami kreskowymi i porządkuje zbiory Katarzyna Goślińska.
 
 
Wspólnie z Emilią Wentą zajęcia twórcze dla młodzieży Warsztaty wyobraźni prowadziła w 2016 roku Marlena Renka.
 
 
W latach 2014-2015 w pracach porządkowych i wprowadzaniu cen książek do bazy danych pomagała nam młodzież ze 102 Lęborskiej Drużyny Starszoharcerskiej Azymut, która od września raz w tygodniu przychodziła do biblioteki głównej i na filę.
 
 
 
Aleksandra Ekalt, czyli Bajarka Liszka wieczorami opowiadała dzieciom wymyślone przez siebie bajki.
 
 
 
W 2007 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lęborku powstał projekt pod nazwą "Good Morning Kids", którego założeniem było włączanie wolontariuszy z różnych państw w cykl działań naszej placówki adresowanych do najmłodszych klientów biblioteki, czyli dzieci. Wolontariusze uczestniczyli w spotkaniach dla dzieci i imprezach plenerowych oraz samodzielnie prowadzili zajęcia dla najmłodszych dzieląc się swoją wiedzą, umiejętnościami i pomysłami.
Projekty podczas których gościliśmy obcokrajowców były finansowane ze środków Programu Młodzież w działaniu, Akcja 2 Wolontariat Europejski.
 
Christoph Budde oraz Sylvain Dupouy
Od września 2007 r. do sierpnia 2008 r. gościliśmy Christopha Budde z Niemiec i Sylvain'a Dupouy z Francji. Wolontariusze prowadzili m.in. zajęcia z języka niemieckiego i francuskiego oraz konwersacje z j. niemieckiego przed maturą.
Florentine Nedelec-Lavacherie
Kolejną wolontariuszką była Florentine Nedelec-Lavacherie (wrzesień 2009 - czerwiec 2010) z Francji. Florentine prowadziła lekcje języka angielskiego dla dzieci oraz uczestniczyła w zajęciach w środowiskowym Domu Samopomocy w Lęborku.
Diana Pipia
Od stycznia do lipca 2011 r., w pracy lęborskiej biblioteki uczestniczyła wolontariuszka z Gruzji DIANA PIPIA
Tetiana Mykhalchuk
W 2012 roku gościliśmy wolontariuszkę z Ukrainy Tetianę Mykhalchuk.  
Nino
2014/2015 swoją pracą wspomagała nas wolontariuszka z Gruzji - Nino.  
Hayat
Mam na imię Hayat. Cieszę się, że mogę w bibliotece pracować z małymi dziećmi podczas Poranków dla maluszków. Mam nadzieję, że zajęcia będą jeszcze bardziej atrakcyjne dzięki mnie.  

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku