Warsztaty literackie

Chciałbyś, aby książka twojego autorstwa znalazła się na półce w księgarni? Marzysz, aby komiks z twoimi rysunkami został wydrukowany w wielotysięcznym nakładzie? Chcesz poznać drogę do osiągnięcia sukcesu literackiego?

Weź udział w warsztatach artystycznych organizowanych przez lęborską bibliotekę. Zaczynamy już 29 maja 2021 r. i będziemy się spotykać, inspirować oraz poznawać narzędzia by pisać (lub rysować) lepiej i ciekawiej. Zajęcia poprowadzą kreatywni autorzy - Daniel Odija i Wojciech Stefaniec, którzy pomogą odkryć talenty i potencjał w każdym uczestników.  I na przekór pandemii warsztaty odbędą się w formie tradycyjnej - w klubie biblioteki.

Wisienką na torcie będzie spotkanie online na temat marketingu literackiego, czyli sposobów „sprzedania” swojego dzieła, przygotowane przez Pracownię Literacką z Poznania i Michała Larka.

Rezultaty warsztatów będą mogli poznać mieszkańcy Lęborka, najciekawsze teksty pojawią się już w lipcu na miejskich chodnikach oraz w formie wlepek. Wydany zostanie także zin literacki oraz kalendarz na 2022 rok.

29 maja, 5 czerwca, godz. 10.00 – warsztaty haiku
12, 19,26 czerwca, 3 lipca, godz. 10.00 – warsztaty prozatorskie
28 sierpnia, 4,11, 25 września, godz. 10.00 – warsztaty komiksu

Zajęcia są bezpłatne. Zapisy na warsztaty komiksu do 25 sierpnia 2021. przez formularz kontaktowy https://forms.gle/h1wgh7cNLGmwjkHn8 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dn. 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku