Kręgi kobiet

OTWARTY KRĄG KOBIET

Każdy krąg rozpoczyna się o godz. 18:00 i trwa ok. 2,5 godziny.
Terminy kręgów:
17 marzec 2020
14 kwiecień 2020
11 maj 2020
15 czerwiec 2020
Kręgi są darmowe. Jeśli chcesz wspomóc działalność na rzecz kobiet, możesz wrzucić pieniądze do słoika obfitości:)).
Podczas każdego kręgu dostępna jest kawa i herbata. Jeśli masz ochotę, możesz przynieść ze sobą:
coś do jedzenia
ulubione przedmioty mocy
karty
Na krąg obowiązują zapisy. Możesz napisać na adres mmgrobelna@gmail.com, wpisując w tytule “krąg+data” lub na nr telefonu 572 636 438 - krąg+data+imię i nazwisko.
 

Prowadząca: Monika Grobelna coach


Z pewnością obił Ci się o uszy temat kobiecych kręgów. Tradycja zwoływania kręgów powraca z dużą mocą. Ja poznałam ideę kręgów mniej więcej 4,5 roku temu. Na początku nie wiedziałam, “z czym to się je” i w jakim celu miałabym brać w nich udział. Swoją przygodę rozpoczęłam od “zasiadania” w kręgach online w ramach Sex and Love School Karo Akabal. Po jakimś czasie tak bardzo do mnie przemówiła moc kręgów, że zapragnęłam być trzymającą krąg. Mogłam to marzenie zrealizować, zarówno w wirtualnej, jak i rzeczywistej przestrzeni. Początkowo trzymałam kręgi (m. in. “co żywego”, forum i procesowe) we wspomnianej szkole, a później w miejscowości mojego zamieszkania - Lęborku. Zaszczytem było dla mnie dwukrotne trzymanie kręgu zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn podczas Konwentów Wiedzy Alternatywnej w Gdańsku. Z powodów zawodowych nie czułam się na siła, by je prowadzić przez ostatnie 2 lata, pomimo, że w nich zasiadałam, ale w styczniu tego roku poczułam wołanie kręgu.
Stąd moje zaproszenie dla Ciebie, Kochana Kobieto. Do przerwy wakacyjnej zaplanowałam 4 comiesięczne kręgi, które odbędą się w Klubie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Myślę, że latem spotkamy się w plenerze:).

Czym jest krąg?
W kręgu zasiadamy, aby opowiadać sobie nawzajem o swoich doświadczeniach, historiach, emocjach… Takie spotkanie różni się od wyjścia na kawę z przyjaciółkami tym, że jest tu miejsce na wszystko, oprócz plotek, udzielania rad, przytaczania argumentów, posiadania racji i osądzania. Kiedy jedna osoba mówi, krąg słucha w milczeniu. Szczerze mówiąc, to kobieta, która bierze “gadający przedmiot” do ręki wykorzystuje swój czas tak, jak tego pragnie, tzn. może milczeć, płakać, śmiać się lub w inny sposób wyrażać to, co w niej żywe. Kiedy z uwagą słuchasz kogoś innego, mogą się pojawić w Tobie różne uczucia. Zauważenie ich jest bardzo cenne. Ważna jest również reguła całkowitej poufności, dlatego możesz czuć się bezpiecznie, ponieważ wszystko zostaje w kręgu.

Jeśli masz wątpliwości…
Po prostu przyjdź i poczuj moc kręgu. Przekonaj się sama, jak to działa. Pamiętaj, nie musisz mówić, jeśli nie chcesz. Na początku każdego kręgu wyjaśniam proste zasady i odpowiadam na pytania.

Zawsze możesz do mnie napisać na messengerze lub na adres mmgrobelna@gmail.com
 


 

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku