EDUKARIUM czyli nauka w akcji

EDUKARIUM. Kolejna edycja zajęć eksperymentalnych ruszyła w październiku. Oferta jest adresowana do dzieci w wieku szkolnym, od 7 do 13 lat, które chcą rozwijać kreatywność i poszukiwać odpowiedzi na nurtujące pytania. Proponujemy interaktywne warsztaty z elementami chemii, fizyki, eksperymentów i dobrej zabawy.

Zajęcia poprowadzi firma SmartLab:

13 października „Gipsowe magnesy, czyli Twój magnes na lodówkę"

27 października „Wyspa Miar i Wag-sprawdź ile ważysz na innej planecie”

Zajęcia będą odbywały się w grupach, w soboty w godz. 11:00-12:00 i 12:15-13:15.  Bilety do nabycia w wypożyczalniach biblioteki. Koszt 15 zł za jedno spotkanie, za oba warsztaty 25 zł.

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

GIPSOWE MAGNESY: Jesteś fanem magnesów na lodówkę? Masz już pokaźną kolekcje, lub dopiero zaczynasz zbierać? Z nami stworzysz swój unikalny magnes, którego pozazdroszczą Ci wszyscy magnesowi maniacy! Wybierz formę, która najbardziej Ci się podoba lub zamów u nas formę z logo imprezy lub Twojej firmy. Magnesy wykonujemy w postaci odlewów gipsowych, które po wyschnięciu malujemy farbami w kolorach w jakich tylko chcesz. Taki gadżet to świetna pamiątka wydarzenia i ładna, unikalna ozdoba wykonana własnoręcznie.

WYSPA MIAR I WAG: Ciężar a masa ciała – to to samo, czy coś innego? Czy wiesz, że ta sama masa w różnych miejscach globu ziemskiego może mieć różny ciężar? Ile będziesz ważyć na Marsie? Tyle samo co na Ziemi? Pokażemy Wam jak funkcjonuje Układ Słoneczny, spróbujecie sami zbudować model obiegu Księżyca i Ziemi wokół Słońca. To wszystko i znacznie więcej na naszej wyspie miar i wag!

14 kwietnia 2018 -   Magiczna mgiełka i suchy lód
28 kwietnia 2018 -  Warsztaty Archeo