EDUKARIUM czyli nauka w akcji

Zachęcamy do śledzenia naszej strony. Już zaplanowaliśmy kolejne zajęcia edukarium. Kiedy i jakie dowiecie się wkrótce.

___________________

To nowa oferta zajęć w bibliotece dla dzieci w wieku szkolnym, od 7 do 13 lat, rozwijających kreatywność i naturalną zdolność dzieci do ciągłych poszukiwań i zadawania pytań. Proponujemy interaktywne warsztaty z elementami chemii, fizyki, eksperymentów i dobrej zabawy.
Pierwsze zajęcia poprowadzi w kwietniu firma SmartLab:
14 kwietnia 2018 -   Magiczna mgiełka i suchy lód
28 kwietnia 2018 -  Warsztaty Archeo

Zajęcia będą odbywały się w grupach, w soboty w godz. 11:00-12:00 i 12:15-13:15.  Bilety do nabycia w wypożyczalniach biblioteki. Koszt 15 zł za jedno spotkanie, za oba warsztaty 25 zł.
LICZBA MIEJSC OGRANICZONA.

MAGICZNA MGIEŁKA i SUCHY LÓD

Uczestników warsztatów zaprosimy do udania się  z nami w podróż do krainy  naprawdę niskich temperatur i poznania natury gazów.

Sprawdzimy, jak ciężki jest ditlenek węgla i czy chmurkę można zamknąć w dłoni. Sprawdzimy, czy pusta szklanka jest naprawdę pusta. Zaprezentujemy podstawowe właściwości gazów. Przy użyciu specjalnego zestawu, uczestnicy sprawdzą z kolei, że gazy można „przelewać” i że zajmują one kształt i objętość naczynia w którym się znajdują. Uczestnicy będą mogli złapać w dłonie  super-­‐ciężkie bańki, zobaczyć jak szybko stworzyć gaśnicę i wodę gazowaną. Nie zabraknie również barwnych reakcji chemicznych.

Wszystko to okrasimy dużą dawką dobrego humoru, którego każdemu uczestnikowi nalejemy do głowy (a nawet do kieszeni...). Gwarantujemy, że uśmiech nie zejdzie z ich twarzy!

ARCHEOLABIUM czyli tajemnice minionych wieków

Któż nie chciałby być jak Indiana Jones– tajemnice, łamigłówki, szyfry, niesamowite odkrycia i świetna zabawa. To wszystko czeka na was podczas warsztatów w naszym Archeolabium. Zostaniecie świadkami eksperymentów archeologicznych związanych z różnymi aspektami życia człowieka, począwszy od epoki kamienia, po późne średniowiecze. Nasze 3 główne bloki:

- strefa wykopalisk (tajemnice minionych epok),

- warsztaty z pisma hieroglificznego

- tajemnice malowideł naskalnych.