EDUKARIUM czyli nauka w akcji

Grafika : EDUKARIUM czyli nauka w akcji

EDUKARIUM. Rusza kolejna edycja zajęć eksperymentalnych. Oferta jest adresowana do dzieci w wieku szkolnym, od 7 do 13 lat, które chcą rozwijać kreatywność i poszukiwać odpowiedzi na nurtujące pytania. A młodszych naukowców zapraszamy razem z rodzicami. Proponujemy interaktywne warsztaty z elementami chemii, fizyki, eksperymentów i dobrej zabawy.

Zajęcia odbędą się 30 marca (w sobotę)  w godz. 11:00-12:00, 12:15-13:15, 13.30-14.30. Bilety do nabycia w wypożyczalni dla dorosłych. Koszt 15 zł. Miejsce: klub biblioteki (piwnica)

LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

Tym razem odbędą się warsztaty HoloFun: Pamiętacie rozmowy z hologramami postaci w StarWars? Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty, podczas których sami wykonacie urządzenie do wyświetlania hologramów! Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się, że piramida holograficzna to jedno z nielicznych urządzeń potrafiących ukazać tzw. efekt hologramu. Co ciekawe, pionierem badań w dziedzinie holografii był polski fizyk, zaś sam Salvador Dali uważał się za pierwszego twórcę, który wykorzystał tę technikę w kontekście artystycznym. Hologramy możemy obecnie wykorzystać w funkcji użytkowej w zastępstwie telewizora czy ekranu monitora i właśnie do tego celu wykorzystają je uczestnicy warsztatów. Najpierw należy zaprojektować hologram przy użyciu papieru milimetrowego, a następnie wyciąć elementy urządzenia, które należy potem złożyć. Odrobina zabawy i oszałamiający efekt gotowy.

Zajęcia poprowadzi firma SmartLab:

13 października 2018 - Gipsowe magnesy, czyli Twój magnes na lodówkę

27 października 2018 - Wyspa Miar i Wag-sprawdź ile ważysz na innej planecie