Ziemia Lęborska. Przewodnik turystyczny

ZIEMIA LĘBORSKA. PRZEWODNIK TURYSTYCZNY
autor Wiesław Budkowski, Przemysław Mikusiński; red. Zofia Biskupska-Lisiecka
Stron 207, il., fot., plany, mapy; opr. miękka

Ziemia lęborska to przewodnik dla turystów podpowiadający jak ciekawie i aktywnie spędzić czas oraz poznać tajemnice regionu. Znajdziemy tu informacje historyczne, podpowiedzi co koniecznie należy zobaczyć, opisy tras pieszych, rowerowych i samochodowych i mnóstwo praktycznych informacji, zdjęć i ciekawostek, które pozwolą poczuć przedsmak miejscowej atmosfery. Przewodnik adresowany jest zarówno do osób, dla których zwiedzanie stało się życiową pasją, jak i do tych, którzy podczas pobytu nad morzem chcą zobaczyć coś ciekawego.

Książkę napisali Wiesław Budkowski, Przemysław Mikusiński, przewodnicy turystyczni z wieloletnim doświadczeniem; szkic o Kaszubach i informacje praktyczne opracowały Małgorzata Kustusz i Agnieszka Pryl, a mapy i trasy turystyczne przygotował Kamil Ryłów. Fotografie pochodzą głównie ze zbiorów Henryka Sęka. Redakcja i koncepcja książki – Zofia Biskupska-Lisiecka.
Książkę można nabyć w księgarniach na terenie całej Polski, a w Lęborku jest w sprzedaży w wypożyczalni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku i księgarni Akapit.

Przewodnik zawiera:
- opisy atrakcji turystycznych w regionie, w tym interesujący szkic o Słowińskim Parku Narodowym
- trasy piesze, rowerowe i samochodowe wraz z mapami,
- opisy gmin i miejscowości,
- rys historyczny ziemi lęborskiej,
- kilka słów o Kaszubach i kuchni regionalnej,
- informacje praktyczne: adresy, telefony, kalendarz imprez kulturalnych i sportowych, podpowiedzi co warto zobaczyć na Pomorzu,
- ponad 150 kolorowych fotografii,
- plany Lęborka i Łeby

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku