Dotychczasowi laureaci

 

Rok

Nagroda Grand Prix

Poezja

Proza

Turniej Jednego Wiersza

1985

-

I Andrzej Żok (Wrześnica)

II Grażyna Stenka  (Lębork)

III  Izabela Barukowa (Lębork)

-

 

1987

-

II Wojciech Bajerowicz (Łobez)

II Jerzy Zdenek Fryckowski  (Dębnica Kaszubska)

III Jerzy Stachurski (Gdańsk)

III Jan Stanisław Lipiński (Krosno)

II Gerard Czaja (Bytów)

II Andrzej Żok (Wrześnica)

III Stefan Fikus (Lębork)

 

1988

-

I  Krzysztof  Kuczkowski (Sopot)

II Zdzisław Drzewiecki (Biały Bór)                                

III Dariusz Wasilewski  (Gdańsk)

II Stefan Fikus (Lębork)

III Zbigniew Kiwka (Słupsk)

 

1989

-

II Wojciech Izaak Strugała (Mieszkowice)

II Kazimierz Kozłowski (Gdańsk)

III Jerzy Zdenek Fryckowski (Dębnica Kaszubska)

III Leokadia Ogrodnik (Warszawa)

II Stanisław Filipowicz  (Dzierzgoń)

III Anatol Ulman (Słupsk)

 

1990

-

II Jerzy Fryckowski (Dębnica Kaszubska)

II Anna Piskorz (Gniezno)

III Edward Popławski  (Poznań)

-

 

1991

-

I Leszek Wójcik  (Kraków)

II Piotr Rakowski (Rybnik)

III Jerzy Zdenek Fryckowski (Dębnica Kaszubska)

-

 

1992

-

I Wacław Pomorski  (Bytów)

II Jerzy Zdenek Fryckowski (Dębnica Kaszubska)

III Janusz Gryz (Malechowo)

I Antoni Tesmer (Sucha Koszalińska)

II Czesław Mirosław Szczepaniak (Warszawa)

III Stanisław Niemiec (Koszalin)

 

1993

-

I Marian Janusz Kawałko (Lublin)

II Zofia Nowacka Wilczek (Lublin)

III Agnieszka Mycka (Lublin)

I Wojciech Izaak Strugała (Mieszkowice)

II Zbigniew Kiwka (Słupsk)

III Teresa Bogusz (Gdańsk)

Marian Janusz Kawałko

1994

-

II Radosław Mierzejewski (Jastrowie)

II Juliusz Wątroba (Rudzica)

III Henryk Romanik (Koszalin)

I Tomasz Małkowski (Gdańsk)

II Zbigniew Branach (Toruń)

III Mirella Jarzębińska (Lębork)

Henryk Romanik

1995

-

I Wacław Pomorski (Bytów)

II Stanisław Filipowicz (Dzierzgoń)

III Anna Małgorzata Piskurz (Gniezno)

I Irena Tamara Misztal (Ełk)

II Jan Gryz (Malechowo)

III Czesław Mirosław Szczepaniak (Warszawa)

Henryk Romanik

1996

-

I Jan Dziuba (Białystok)

II Adam Nyckowski (Warszawa)

III Halina Cychol (Jelenia Góra)     

I Robert Paśnicki (Warszawa)

II Jan Dziuba (Białystok)

III Mirosław Prandota (Warszawa)

Maciej Śmietański

1997

-

I Zdzisław Drzewiecki (Biały Bór)                               

II Robert Rudiak (Zielona Góra)                      

III Daniel Kalinowski (Strzelinko)

I Marek Kulik (Nieledew)

II Marek Kośmider   (Wągrowiec)

III Roger Piaskowski (Legnica)

Hanna Lewandowska

1998

-

I Grzegorz Maria Pozimka (Inowrocław)      

II Ryszard Sidorkiewicz (Olsztyn)

III Marek Kowalik (Zawiercie)                      

I Wacław Panek (Wołomin)

II Irena Misztal (Ełk)

III Dariusz Gizak (Siedlce)

Marek Kowalik

1999

-

I Piotr Macierzyński (Łódź)

II Barbara Kożuszko (Dobre Miasto)

III Paweł Lekszycki (Dąbrowa Górnicza)

I Franciszek A. Bielaszewski (Starogard Gdański)

II Adam Mikołajewski (Australia)

III Marek Skrzyński (Olsztyn)

Maja Komasińska

2000

-

I Maciej Woźniak (Płock)

II Robert Grela (Płock)

II Jerzy Fryckowski (Dębnica Kaszubska)

I Jan Hyjek (Suchy Las)

II Leszek Pych (Rumia)

III Lech Grala (Płock)

Jerzy Fryckowski

2001

Grzegorz Skurski (Warszawa)

I Jarosław M. Gruzla (Elbląg)

II Daria Danuta Lisiecka (Aleksandrów Kujawski)

III A. K. Wyrzykowski (Dobre Miasto)

I Czesław Markiewicz (Zielona Góra)

II H. C. Konkol (Berlin)

III Jan P. Grabowski (Gdańsk)

Daria Lisiecka

2002

Jan P. Grabowski (Gdańsk)

I Piotr Macierzyński (Łódź)

II Jan P. Grabowski (Gdańsk)

III Barbara Szczepańska (Kraków)

I Marek Kielgrzymski (Gdańsk)

II Marcin Czynszak (Gdańsk)

III Leszek Szulc (Wejherowo)

Jan P. Grabowski

2003

Marek Kowalik (Zawiercie)

I Piotr Macierzyński (Łódź)

II Jerzy Fryckowski (Dębnica Kaszubska)

III Jacek von Dehnel (Warszawa)

I Joanna Wajs (Warszawa)

II Czesław Markiewicz (Zielona Góra)

III Emil Biela (Myślenice)

Piotr Macierzyński

2004

Czesław Markiewicz (Zielona Góra)

I Zdzisław Drzewiecki (Biały Bór)

II Małgorzata Borzeszkowska (Lębork)

 

III Radosław Wiśniewski (Brzeg)

I Natalia Basek (Główczyce)

II Daria Danuta Lisiecka (Aleksandrów Kujawski)

III Czesław Markiewicz (Zielona Góra)

Aleksandra Piwka

2005

Marek Kowalik (Zawiercie)

I Agata Chmiel (Zagórzyce Dworskie)

II Bartosz Konstrat (Lublin)

III Ela Galoch (Turek)

I Anna Piliszewska (Wieliczka)

II Lech Grala (Płock)

III Jędrzej Morawiecki (Gęsice)

Marek Kowalik

2006

 

Ida Maria Morzyk (Kielce)

I Czesław Markiewicz (Zielona Góra)

II Michał Nowak (Zielonka)

III Michał Lersth (Płock)

I Czesław Markiewicz (Zielona Góra)

II Piotr Biegasiewicz (Konin)

III Rafał Jaworski (Tychy)

Małgorzata Borzeszkowska

2007

Kamil Gołaszewski (Zawiercie)

I Marcin Orliński (Warszawa)

II Anna Krzemińska (Lidzbark)

III Jerzy Fryckowski (Dębnica Kaszubska)

I Tomasz Zdrojkowski (Kleosin)

II Katarzyna Emilia Gańko (Mińsk Mazowiecki)

III Jan Skrodzki (Brzeg Dolny)

Jerzy Fryckowski

2008

Marcin Orliński (Warszawa)

I Maria Rytelewska (Płock)

II Jerzy Fryckowski (Dębnica Kaszubska)

III Zofia Staniszewska (Mieczewo)

I Hubert Tuchołka (Warszawa)

II Joanna Marat

III Lechosław Cierniak (Słupsk)

Maria Rytelewska

2009

Maria Rytelewska (Myszków)

I Wojciech Roszkowski (Tykocin)

II Edyta Wysocka (Miastko)

III Ewelina Kuśka (Jastrzębie Zdrój)

I Bartosz Jastrzębski (Wrocław)

II Marta Wielgoszewska (Łęczyn)

III Cezary Dobies (Inowrocław)

Edyta Wysocka

2010

Edyta Wysocka (Miastko)

I Marika Kalinowska (Lubin)

II Ela Galoch (Turek)

III Katarzyna Zając (Ozimek)

I Paulina Danecka (Gdańsk)

II Czesław Markiewicz (Zielona Góra)

III Anna Czujkowska – Włodarska (Lublin)

Iga Kardas

2011

Ela Galoch (Turek)

I Miłosz Anabell (Warszawa)

II Łucja Gocek (Chojnice)

III Sławomir Płatek (Gdańsk)

I Renata Suchodolska (Olbia, Włochy)

II Adam Bolesław Wierzbicki (Dłużek)

III Bolesław Bork (Rekowo Górne)

Łucja Gocek

2012

Bartosz Jastrzębski (Wrocław)

I Katarzyna Zychla (Żary)

II Marek Kowalik (Zawiercie)

III Anna Piliszewska (Wieliczka)

I Alfred Siatecki (Racula)

II Anna Karolewska (Szczecinek)

III Alina Mendrala (Lubenia)

Hanna Makurat

2013

Rafał Baron (Gdańsk)

I Czesław Markiewicz (Zielona Góra)

II Bartosz Konstrat (Warszawa)

III Rafał Różewicz (Wrocław)

I Alfred Siatecki (Racula)

II Sławomir Płatek (Rumia)

III Krzysztof Martwicki (Warszawa)

Małgorzata Borzeszkowska

2014

Czesław Markiewicz (Zielona Góra)

I Agnieszka Marek (Bielsko – Biała)

II Dominika Kaszuba (Zbychowo)

III Marek Brymora (Kalisz)

I Andrzej Chodacki (Parczew)

II Krzysztof Winicjusz Jezierski (Olsztyn)

III Krzysztof Chronowski (Wrocław)

Marek Brymora

2015

Radosław Wiśniewski (Kiełczów)

I Marcin Królikowski  (Warszawa)

II Karol Graczyk  (Toruń)

III Ewa Włodarska (Białystok)

 

I Anna Piliszewska (Wieliczka)

II Krzysztof Martwicki  (Płońsk)

III Aleksandra Majdzińska (Stara Dąbrowa)

Marcin Królikowski 

2016

Jerzy Piotr Kozerski (Strzepcz)

 

I  Karol Graczyk (Toruń)

II Dorota Ryst (Warszawa)

III Natalia Zalesińska (Katowice)

 

I Grzegorz Maria Pozimka (Inowrocław)

II Alfred Siatecki (Zielona Góra)

III Katarzyna Żywot-Górecka (Głubczyce)

 

Barbara Zakrzewska

2017 Agnieszka Marek (Bielsko-Biała)

I Mariusz Cezary Kosmala  (Legionowo)

II Zdzisław Drzewiecki (Biały Bór)

III Andrzej Wołosewicz (Warszawa)

 

I Michał Mayer (Warszawa)

II Marcin Królikowski (Warszawa)

III Radosław Szagdaj (Koszalin)

Rafał Zięba

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku