Wypożyczalnia dla dorosłych

Wypożyczalnia dla dorosłych,
T:  59 8622307 w. 28
E: wypozyczalnia@biblioteka.lebork.pl
 
Wypożyczalnia dysponuje księgozbiorem dla młodzieży i dorosłych. Jest to zarówno literatura piękna, w tym lektury szkolne i systematycznie uzupełniane nowości oraz literatura naukowa i popularnonaukowa z różnych dziedzin wiedzy m.in. prawa i administracji, nauk ścisłych, humanistycznych, społeczno - ekonomicznych. Zbiory te gromadzone są zgodnie z zapotrzebowaniem czytelników i ofertą wydawniczą.
 
Dużym zainteresowaniem czytelników cieszy się literatura pamiętnikarska, biografie, powieści obyczajowe, historyczne. Ponadto wypożyczalnia sukcesywnie zwiększa księgozbiór w postaci książek czytanych przez lektora – audiobooków.
 
Ponadto uwzględniane są potrzeby ludzi w podeszłym wieku i niepełnosprawnych. Wypożyczalnia dla dorosłych w Lęborku proponuje nową usługę „Książka do domu”. Akcja polega na dostarczaniu książek osobom, które lubią czytać, a ze względu na stan zdrowia nie są w stanie przyjść do biblioteki. Dostarczaniem książek do domu zajmują się bibliotekarze, stażyści i wolontariusze.
 
Od listopada 2010 r. przy Wypożyczalni działa Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłych. Zainteresowanych informacjami na ten temat odsyłamy do zakładki DKK. Zapraszamy w drugie wtorki miesiąca o godz 16.45 do Bractwa Białej Wieży na parterze biblioteki.
 
A  od marca 2013 rozpoczął działalność Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży. Spotykamy się w drugie piątki miesiąca o godz 16 na parterze biblioteki. (Bractwo Białej Wieży).
 
W Wypożyczalni są dostępne dwa stanowiska z internetem. We wrześniu 2013 r.  do działu został zakupiony fotel multimedialny Sonic Chair, na którym oprócz korzystania z internetu można również odsłuchać audiobooki, posłuchać muzyki również ze swojego sprzętu.
 
 
W dziale pracują: Kamila Iwosa - kierownik, Aleksandra Radajewska, Daria Paczkowska. 

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku