W związku z tym, że w ramach programu Młodzież w Działaniu, Akcja 2 Wolontariat Europejski gościmy w naszej bibliotece wolontariuszkę z Francji, zaprosiliśmy dzieci do udziału w lekcjach bibliotecznych „Odkryj fantastyczny świat bajek Jean de La Fontaine’a” oraz do uczestnictwa w konkursie.
Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się w środę 21 kwietnia 2010 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Lęborku o godz. 11.00. Wpłynęło 28 prac ze Szkół Pdstawowych w Lęborku nr 3 i nr 8, z Powiatowego Ogniska Artystycznego oraz ze Szkoły Podstawowej w Tawęcinie.
Dziękujemy za tak liczne przybycie oraz za nadesłanie pięknych prac, a paniom przygotowującym dzieci do konkursu za współpracę i zaangażowanie.
Laureaci konkursu:
I miejsce - Róża Borek kl. IV SP 3 w Lęborku
II miejsce - Wiktoria Klasa kl. IV SP 3 w Lęborku
III miejsce - Marta Skibicka kl. IV SP 3 w Lęborku
III miejsce - Agnieszka Labudda kl. IV SP 3 w Lęborku
IV miejsce - Paulina Pioch kl. V SP 8 w Lęborku
WYRÓŻNIENIA:
Gracjana Matuszewska kl. IV SP 3 w Lęborku
Natalia Jeka kl. IV SP 3 w Lęborku
Bartek Popiela kl.. V SP 3 w Lęborku
Adriana Daszkowska kl. VI SP w Tawęcinie
Karolina Pipka kl. VI SP w Tawęcinie
Rozlosowaliśmy również nagrodę publiczności, którą otrzymała Wiktoria Lipińska z kl. V, ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Lęborku.
_____________________________________________________________________________________
Regulamin konkursu:
1. Wybierasz jeden wiersz Jean de La Fontaine’a z 4 proponowanych przez bibliotekę (Szczur i lew, Wilk i bocian, Kruk i lis, Żółw i zając) oraz jedno tytułowe zwierzę.
2. Szukasz i przygotowujesz informacje o tym zwierzęciu z książek popularno-naukowych np:
- Czym się żywi?
- Gdzie mieszka? (kraj, kontynent, środowisko w jakim żyje)
- Jakich ma wrogów? (inne zwierzęta, choroby)
- Ile może mieć młodych i jak się je nazywa?
- Jakie wydaje dźwięki? itp.
3. Zastanawiasz się jakie cechy charakteru autor bajki przypisał wybranemu zwierzakowi.
4. Robisz kartę informacyjną o zwierzęciu używając informacji, które przygotowałeś/łaś oraz własnych umiejętności artystycznych na przedstawienie graficzne zwierzęcia. Technika prac dowolna, wielkość A3, ustawienie pracy poziome. Przykładowa praca została dołączona do regulaminu. Napisy mogą być wykonane komputerowo i wklejone w odpowiednie miejsca lub napisane własnoręcznie. Wszelkie ilustracje nie mogą być wydrukowane lub wykonane na kserokopiarce, liczymy na własny wkład artystyczny.
5. Na odwrocie prac zostawiasz swoje dane: imię i nazwisko, nazwa szkoły, klasa, dane nauczyciela prowadzącego oraz telefon kontaktowy.
6. Konkurs przeznaczony jest dla dzieci klas IV-VI szkół podstawowych. Telefon kontaktowy 59 8622-307.
Termin składania prac w Dziale dla Dzieci upływa 16 kwietnia 2010 r.




























































































































































































































































































