przejdź do wersji normalnej (graficznej) | RSS | Mapa strony
Polski | Deutsch | English

Górne menu:Boczne menu


Gry mobilne

Zapraszamy do udziału w nowej formie spędzania czasu wolnego, która łączy w sobie świat wirtualny z rzeczywistym. Mobilne gry miejskie, proponowane przez lęborską bibliotekę, są nowoczesną wersją podchodów, spacerów tematycznych i rozgrywek intelektualnych.  Gry są bezpłatne.

Dajemy także możliwość projektowania własnych gier na smartfony. Chętnie udostępnimy naszą platformę i oprogramowanie. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu w sekretariacie biblioteki.

KRÓTKA INSTRUKCJA

UWAGA: niektóre urządzenia mogą czasowo „gubić” ustawienia GPS i źle sygnalizować kierunek strzałki. W takiej sytuacji należy kierować się ilością metrów i udać w kierunku, w którym licznik metrów się zmniejsza.

Lista podstron:

Audioprzewodnik po Lęborku

Zwiedzanie nie musi wiązać się z wertowaniem przewodników. Proponujemy przewodnik, który będzie chodził z Tobą, a nie Ty z nim!
Wystarczy smartfon i przed Tobą legendy i opowieści o wartych odwiedzenia miejscach Lęborka.

 

czytaj więcej ...

WAGARY W LIBRARY

Zabawa literacka, której uczestnicy mogą dowiedzieć się dlaczego i dokąd bohaterowie książek chodzili na wagary.
Gra adresowana jest przede wszystkim do uczniów szkół średnich, tym nie mniej każdy może zmierzyć się z przygotowanymi zagadkami. Gra rozgrywana jest w budynku biblioteki. 

czytaj więcej ...

Zwiedź mnie z Wiedźminem

Gra nawiązuje do świata Wiedźmina stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Zabawa pozwala sprawdzić swoją wiedzę, a przy tym poznać wypożyczalnię dla dorosłych lęborskiej biblioteki.
Świetnie sprawdza się podczas lekcji bibliotecznych. 

czytaj więcej ...

Mały Książę

Gra wprowadza uczestników w świat Małego Księcia i jednocześnie oprowadza po bibliotece. Wykorzystywana jest podczas spotkań dla młodzieży z klas siódmych i ósmych. Jest to pierwsza mobilna lekcja w naszej bibliotece,do której potrzebne są telefon, wyobraźnia i dobry humor.
Prosimy o wcześniejsze umawianie grup. 

czytaj więcej ...

Rodacy!

Gra prowadzi gracza po miejscach w Lęborku, które mają specjalne znaczenie. To miejsca pamięci poświęcone lokalnym (i nie tylko) bohaterom historii. W grze można się dowiedzieć między innymi jak zginął Henryk Keller, gdzie była sala koncertowa im. Hansa Gatha czy jakie motto towarzyszyło oddziałowi gen. Stanisława Sosabowskiego

czytaj więcej ...

(NIE)kryminalne zagadki Lęborka

Gra pozwala odkryć nieznane miejsca Lęborka. Uczestnik przemierza miasto i poznaje jego tajemnice: gdzie znaleziono największy skarb, jakie królowe odwiedziły Lębork; gdzie były Łabędzi Staw czy Góra Szubieniczna. I jak w każdej grze terenowej mierzy się z zadaniami, zagadkami, rebusami…
  Życzymy dobrej zabawy i czekamy na GRACZA, który osiągnie maksa, czyli zdobędzie 1000 szelągów.

czytaj więcej ...

O, KOŚCIUSZKO, PIĘKNY WZORZE

Gra terenowa poświęcona Tadeuszowi Kościuszce i insurekcji kościuszkowskiej stworzona przez pracowników Szkoły Podstawowej nr 4 w Lęborku.   Gra jest ogólnodostępna

czytaj więcej ...

Copyright © Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Armii Krajowej 16, 84-300 Lębork