Gry mobilne

Zapraszamy do udziału w nowej formie spędzania czasu wolnego, która łączy w sobie świat wirtualny z rzeczywistym. Mobilne gry miejskie, proponowane przez lęborską bibliotekę, są nowoczesną wersją podchodów, spacerów tematycznych i rozgrywek intelektualnych.  Gry są bezpłatne.

Dajemy także możliwość projektowania własnych gier na smartfony. Chętnie udostępnimy naszą platformę i oprogramowanie. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu w sekretariacie biblioteki.

KRÓTKA INSTRUKCJA

  • Wymogiem udziału w grze jest posiadanie smartfona/tabletu z zainstalowaną bezpłatną aplikacją ActionTrack i włączoną usługą lokalizacji.  Po zainstalowaniu aplikacji AT  i ściągnięciu gry na urządzenie nie jest konieczny dostęp do internetu
  • W sklepie GooglePlay znajdujemy i instalujemy bezpłatną aplikację ActionTrack
  • Po zainstalowaniu z listy usługodawców wybieramy „Biblioteka Lebork”
  • Na liście gier znajdujemy i ściągamy wybraną grę 
  • Po wejściu do gry aplikacja kieruje na start
  • Gra uruchamia się automatycznie przy wejściu w obszar startowy.

UWAGA: niektóre urządzenia mogą czasowo „gubić” ustawienia GPS i źle sygnalizować kierunek strzałki. W takiej sytuacji należy kierować się ilością metrów i udać w kierunku, w którym licznik metrów się zmniejsza.

Audioprzewodnik po Lęborku

Zwiedzanie nie musi wiązać się z wertowaniem przewodników. Proponujemy przewodnik, który będzie chodził z Tobą, a nie Ty z nim!
Wystarczy smartfon i przed Tobą legendy i opowieści o wartych odwiedzenia miejscach Lęborka.

 

WAGARY W LIBRARY

Zabawa literacka, której uczestnicy mogą dowiedzieć się dlaczego i dokąd bohaterowie książek chodzili na wagary.
Gra adresowana jest przede wszystkim do uczniów szkół średnich, tym nie mniej każdy może zmierzyć się z przygotowanymi zagadkami. Gra rozgrywana jest w budynku biblioteki. 

Zwiedź mnie z Wiedźminem

Gra nawiązuje do świata Wiedźmina stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Zabawa pozwala sprawdzić swoją wiedzę, a przy tym poznać wypożyczalnię dla dorosłych lęborskiej biblioteki.
Świetnie sprawdza się podczas lekcji bibliotecznych. 

Mały Książę

Gra wprowadza uczestników w świat Małego Księcia i jednocześnie oprowadza po bibliotece. Wykorzystywana jest podczas spotkań dla młodzieży z klas siódmych i ósmych. Jest to pierwsza mobilna lekcja w naszej bibliotece,do której potrzebne są telefon, wyobraźnia i dobry humor.
Prosimy o wcześniejsze umawianie grup. 

Rodacy!

Gra prowadzi gracza po miejscach w Lęborku, które mają specjalne znaczenie. To miejsca pamięci poświęcone lokalnym (i nie tylko) bohaterom historii. W grze można się dowiedzieć między innymi jak zginął Henryk Keller, gdzie była sala koncertowa im. Hansa Gatha czy jakie motto towarzyszyło oddziałowi gen. Stanisława Sosabowskiego

(NIE)kryminalne zagadki Lęborka

Gra pozwala odkryć nieznane miejsca Lęborka. Uczestnik przemierza miasto i poznaje jego tajemnice: gdzie znaleziono największy skarb, jakie królowe odwiedziły Lębork; gdzie były Łabędzi Staw czy Góra Szubieniczna. I jak w każdej grze terenowej mierzy się z zadaniami, zagadkami, rebusami…
 
Życzymy dobrej zabawy i czekamy na GRACZA, który osiągnie maksa, czyli zdobędzie 1000 szelągów.


Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku