Gry mobilne

Zapraszamy do udziału w nowej formie spędzania czasu wolnego, która łączy w sobie świat wirtualny z rzeczywistym, co samo w sobie jest niezmiernie fascynujące. Mobilne gry miejskie, proponowane przez lęborską bibliotekę, są nowoczesną wersją podchodów, spacerów tematycznych i rozgrywek intelektualnych.

Pierwsza z cyklu gier „(Nie)Kryminalne zagadki Lęborka” pozwala odkryć nieznane miejsca naszego miasta.  Uczestnik gry porusza się prawdziwych miejscach, przemierza ulice, dociera do różnych zakamarków i poznaje jego tajemnice: gdzie odkryto największy skarb, jakie królowe odwiedziły Lębork; gdzie był Łabędzi Staw czy Góra Szubieniczna. Materiały informacyjne i ikonograficzne połączone są, jak w każdej grze terenowej, z zadaniami, zagadkami, rebusami…

Gra jest bezpłatna i ogólnodostępna. Aby w nią zagrać wystarczy postępować zgodnie z zamieszczoną poniżej instrukcją.

W połowie września premiera kolejnej gry przygotowanej przez bibliotekarzy.
Dajemy także możliwość projektowania własnych gier na smartfony. Chętnie udostępnimy naszą platformę i oprogramowanie, aby chętni mogli zmierzyć się z takim wyzwaniem.

 

KRÓTKA INSTRUKCJA

 • Wymogiem udziału w grze jest posiadanie smartfona/tabletu z zainstalowaną bezpłatną aplikacją ActionTrack i włączoną usługą lokalizacji.  Po zainstalowaniu aplikacji AT  i ściągnięciu gry na urządzenie nie jest konieczny dostęp do internetu
 • W sklepie GooglePlay znajdujemy i instalujemy bezpłatną aplikację ActionTrack
 • Po zainstalowaniu z listy usługodawców wybieramy „Biblioteka Lebork”
 • Na liście gier znajdujemy i ściągamy grę „(Nie)Kryminalne zagadki Lęborka”
 • Hasło do gry: podane zostanie w dniu inauguracji gry
 • Po wejściu do gry aplikacja kieruje na start, który znajduje się na początku ul. Staromiejskiej.
 • Gra uruchamia się automatycznie przy wejściu w obszar startowy.
 • Ze względu na czas trwania rozgrywki zaleca się zaopatrzenie w powerbank

UWAGA: niektóre urządzenia mogą czasowo „gubić” ustawienia GPS i źle sygnalizować kierunek strzałki. W takiej sytuacji należy kierować się przede wszystkim ilością metrów jaka pozostała do najbliższego punktu i udać w kierunku, w którym licznik metrów się zmniejsza.

 

Regulamin gry „(Nie)Kryminalne zagadki Lęborka"   

 1. Twórcą gry terenowej „(Nie)Kryminalne zagadki Lęborka” jest Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku.
 2. Gra jest ogólnodostępna. Uczestnik rejestruje się w grze, podając swoje imię lub nick.
 3. Zadaniem Gracza jest przejście całej trasy gry i wykonanie zadań pojawiających się na poszczególnych etapach. Poprawne wykonanie zadań odnotowywane jest w aplikacji ActionTrack. Maksymalnie można uzyskać 1000 punktów (szelągów).
 4. Biblioteka nie odpowiada za bezpieczeństwo Graczy i nie ponosi odpowiedzialności za działania lub zaniechania uczestników Gry, mogące naruszyć obowiązujące przepisy, porządek publiczny, zasady współżycia społecznego lub dobra osobiste osób trzecich.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku