Gry mobilne

Zapraszamy do udziału w nowej formie spędzania czasu wolnego, która łączy w sobie świat wirtualny z rzeczywistym. Mobilne gry miejskie, proponowane przez lęborską bibliotekę, są nowoczesną wersją podchodów, spacerów tematycznych i rozgrywek intelektualnych.  Gry są bezpłatne.

Dajemy także możliwość projektowania własnych gier na smartfony. Chętnie udostępnimy naszą platformę i oprogramowanie. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu w sekretariacie biblioteki.

KRÓTKA INSTRUKCJA

  • Wymogiem udziału w grze jest posiadanie smartfona/tabletu z zainstalowaną bezpłatną aplikacją ActionTrack i włączoną usługą lokalizacji.  
  • W sklepie GooglePlay/AppStore znajdujemy i instalujemy bezpłatną aplikację ActionTrack
  • Po zainstalowaniu, uruchamiamy aplikację i skanujemy kod QR wybranej gry.
  • Można też kliknąć w link gry.
  • Obie opcje są aktywne tylko w urządzeniach mobilnych z zainstalowaną aplikacją. 
  • Po wejściu do gry aplikacja kieruje na start. 
  • Gra uruchamia się automatycznie przy wejściu w obszar startowy.
  • W przypadku gier "kanapowych" (bez GPS), które nie wymagają poruszania się po terenie - gra uruchamia się od razu, a usługa lokalizacji nie musi być włączona. 
  • Pytania i zgłoszenia problemów z działaniem gier proszę zgłaszać na adres: komputeryzacja@biblioteka.lebork.pl

UWAGA: niektóre urządzenia mogą czasowo „gubić” ustawienia GPS i źle sygnalizować kierunek strzałki. W takiej sytuacji należy kierować się ilością metrów i udać w kierunku, w którym licznik metrów się zmniejsza.

Audioprzewodnik po Lęborku
Zwiedzanie nie musi wiązać się z wertowaniem przewodników. Proponujemy przewodnik, który będzie chodził z Tobą, a nie Ty z nim!
Wystarczy smartfon i przed Tobą legendy i opowieści o wartych odwiedzenia miejscach Lęborka.

 
WAGARY W LIBRARY
Zabawa literacka, której uczestnicy mogą dowiedzieć się dlaczego i dokąd bohaterowie książek chodzili na wagary.
Gra adresowana jest przede wszystkim do uczniów szkół średnich, tym nie mniej każdy może zmierzyć się z przygotowanymi zagadkami. Gra rozgrywana jest w budynku biblioteki. 
Zwiedź mnie z Wiedźminem
Gra nawiązuje do świata Wiedźmina stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Zabawa pozwala sprawdzić swoją wiedzę, a przy tym poznać wypożyczalnię dla dorosłych lęborskiej biblioteki.
Świetnie sprawdza się podczas lekcji bibliotecznych. 
Mały Książę
Gra wprowadza uczestników w świat Małego Księcia i jednocześnie oprowadza po bibliotece. Wykorzystywana jest podczas spotkań dla młodzieży z klas siódmych i ósmych. Jest to pierwsza mobilna lekcja w naszej bibliotece,do której potrzebne są telefon, wyobraźnia i dobry humor.
Prosimy o wcześniejsze umawianie grup. 
Rodacy!
Gra prowadzi gracza po miejscach w Lęborku, które mają specjalne znaczenie. To miejsca pamięci poświęcone lokalnym (i nie tylko) bohaterom historii. W grze można się dowiedzieć między innymi jak zginął Henryk Keller, gdzie była sala koncertowa im. Hansa Gatha czy jakie motto towarzyszyło oddziałowi gen. Stanisława Sosabowskiego
(NIE)kryminalne zagadki Lęborka
Gra pozwala odkryć nieznane miejsca Lęborka. Uczestnik przemierza miasto i poznaje jego tajemnice: gdzie znaleziono największy skarb, jakie królowe odwiedziły Lębork; gdzie były Łabędzi Staw czy Góra Szubieniczna. I jak w każdej grze terenowej mierzy się z zadaniami, zagadkami, rebusami…
  Życzymy dobrej zabawy i czekamy na GRACZA, który osiągnie maksa, czyli zdobędzie 1000 szelągów.
O, KOŚCIUSZKO, PIĘKNY WZORZE
Gra terenowa poświęcona Tadeuszowi Kościuszce i insurekcji kościuszkowskiej stworzona przez pracowników Szkoły Podstawowej nr 4 w Lęborku.   Gra jest ogólnodostępna

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku