Wyniki Konkursu Poezji Miłosnej Szeptem

W piątek wieczorem oficjalnie ogłosiliśmy wyniki osiemnastej edycji konkursu poezji miłosnej dla młodzieży. W tegorocznej edycji wzięlo udział 14 młodych twórców.  Jury w składzie Małgorzata Borzeszkowska, Olga Pryl i Aleksandra Werenczuk-Hinc nagrodziło:

I miejsce – Dominika Synowiec
II miejsce – Karolina Tysler
III miejsce – Jakub Piekarski

Wyróżnienia otrzymały:
Emilia Mejna
Nikola Jóźwikowska

Nagrodzone utwory można przeczytać w naszym Kąciku Literackim czyli Tutaj

Natomiast "pojedynek poetów", czyli slam wygrała Mariola Wiśniewska.
Fotorelacja z walentynkowego wieczoru poniżej

____________________

Czekamy na Was 12 lutego o godz. 17. w klubie biblioteki. Będzie można poznać laureatów konkursu, zdmuchnąć świeczki na urodzinowymym torcie, posłuchać wierszy, wystartować w slamie poetyckim* i zgarnąć nagrodę na walentynkowy prezent dla ukochanej osoby.

Zapraszamy

*Slam to konkurs poetycki, w którym twórcy prezentują swoje wiersze. Najlepszego autora wieczoru wybiera publiczność, oceniając zarówno treść wierszy, jak i umiejętności oratorskie poety.

Osoby, które chcą wziąć udział w slamie muszą zabrać ze sobą przynajmniej pięć własnych wierszy.

______________________________________

Już po raz osiemnasty zapraszamy młodzież z powiatu lęborskiego do udziału w Konkursie Poezji Miłosnej „Szeptem”.  Zachęcamy do pisania o uczuciach, wrażeniach i impresjach, do przelewania swoich przemyśleń na papier. Można pisać o gorącej, zmysłowej miłości i o cudownych uczuciach do najbliższych w domu rodzinnym.

Jest jeszcze nieco czasu - wiersze składać należy do 3 lutego - a powinno ich być od 2 do 4.  Z okazji „dojrzałości” konkursu – w końcu osiemnastka – wszyscy uczestnicy będą mogli dodatkowo wziąć udział w slamowym turnieju jednego wiersza i zaprezentować swoje teksty. I tutaj publiczność będzie wybierała ten najlepszy, najciekawszy czy też najlepiej zaprezentowany.

A więc poeci do piór, święta to piękny czas i sprzyjający pięknej poezji.

REGULAMIN KONKURSU

1.     W konkursie może brać udział młodzież szkolna - uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z powiatu lęborskiego.
2.     Prace mają obejmować od 2 do 4 wierszy o tematyce miłosnej.
3.     Zestawy utworów poetyckich należy składać do 3 lutego 2016 r. w sekretariacie Miejskiej Biblioteki Publicznej.
4.     Prace należy opatrzyć godłem. To samo godło winno występować na dołączonej kopercie zawierającej wewnątrz nazwisko autora, numer telefonu, e-mail, nazwę szkoły, nazwisko opiekuna.
5.     Dla najbardziej obiecującego młodego poety zostanie zorganizowany autorski wieczór poezji z możliwością wydania pierwszego tomiku wierszy.
6.     Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w piątek 12 lutego 2016 r. o godz. 17.00 w klubie biblioteki. Podczas finału zorganizujemy SLAM POETYCKI: uczestnicy wygłoszą publicznie swoje wiersze, a publiczność wybierze najciekawszy z nich. Dla zwycięzcy slamu przewidziano dodatkową nagrodę.

Grafika 1: Wyniki Konkursu Poezji Miłosnej Szeptem