Premiera gry mobilnej "Rodacy!"

Dnia 21 września 2018 roku  miała miejsce oficjalna premiera nowej gry mobilnej „RODACY!” stworzonej przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku. Gra ta jest jednym z działań wynikających z planów Lęborskiego Komitetu Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie lęborskich szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół nr 3 - Szkoły Podstawowej nr 4, Społecznego Liceum Ogólnokształcącego i Powiatowego Centrum Edukacyjnego. 

Radna Sejmiku Województwa Pomorskiego, Pani Alicja Zajączkowska, podkreśliła cel obchodów odzyskania niepodległości przez Polskę i zachęciła młodzież do zapoznania się z lokalną historią miasta.

Gracze pogłębili swoją wiedzę na temat ważnych postaci związanych z historią Lęborka: Henryka Kellera, Jana Skorba, Juliana Węgrzynowicza, Edwarda Bieszki, Mieczysława Stryjewskiego i innych. Korzystający z aplikacji gry dowiedzieli się m.in., jakie  motto towarzyszyło oddziałowi gen. Stanisława Sosabowskiego oraz w którym budynku mieszkał poeta Stryjewski.

Gra okazała się dobrą formą  uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości a terenowa lekcja historii wyzwoliła w uczestnikach ducha zdrowej rywalizacji.

Aplikacja gry „RODACY!” dostępna jest na platformie Action Track przez najbliższy rok dla wszystkich mieszkańców Lęborka i okolic.

 

W załączniku przedstawiamy ranking wyników uczestników gry z 21 września 2018 r..

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku