NARODOWE CZYTANIE w Lęborku

5 września na Placu Pokoju w Lęborku czytaliśmy Lalkę Bolesława Prusa w ramach ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, która co roku odbywa się pod patronatem Prezydenta RP. Obok fotografie z tegorocznej akcji.

_____________________________________________________________________________________ 

Miejska Biblioteka Publiczna Lęborku zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, która co roku odbywa się pod patronatem Prezydenta RP.

5 września na Placu Pokoju w godz. 11.00 – 13.00 będziemy wspólnie czytali Lalkę Bolesława Prusa. Na ławeczkach będą rozłożone fragmenty powieści i każdy będzie mógł się włączyć do lektury. Spotkanie rozpoczniemy czytaniem przez władze samorządowe i zaproszone osoby.

Przygotowaliśmy także dodatkowe atrakcje, które przeniosą uczestników w świat bohaterów "Lalki":

  • ­Sklep Wokulskiego ze szmacianymi lalkami,
  • Pracownia Geistsa i Ochockiego, w której będzie można obejrzeć 100-letnie szkła laboratoryjne, posłuchać wywiadu z Ochockim i przeprowadzić eksperymenty z mediami kriogenicznymi, atramentami sympatycznymi oraz z maszyną elektrostatyczną, a to wszystko pod okiem animatorów z firmy Smart Lab z Gdyni
  • nauka kaligrafii,
  • gry towarzyskie z II połowy XIX w. (karciane, krokiet, scrabble), a dla maluszków wyścigi ślimaków.

Egzemplarze Lalki, które przyniosą na plac lęborczanie będziemy opatrywać specjalną pieczęcią Prezydenta RP.

5 września 2015 roku odbędzie się już 4. edycja ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie. W ubiegłym roku w niemal 2 000 miejscowości w całej Polsce odbyło się wspólne czytanie „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

TUTAJ znajdziesz fotografie  z ubiegłorocznej edycji akcji w Lęborku.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku