Finał konkursu fotograficznego "Uchwyć ducha książki na fotografii"

Celem konkursu było wykonanie zdjęcia na podstawie wybranej książki i przedstawienie własnego wyobrażenia na temat miejsc, bohaterów, czasu, scen itp. Nadesłano pięć różnorodnych prac przedstawiających sceny z popularnych książek: Królewna Śnieżka, Papierowe miasta, Złodziejka książek, Makbet, Lalka. Powstały niesamowite zdjęcia. Niektóre fotografie były typowymi portretami, inne odnosiły się do sytuacji czy też motywów literackich. Uczestnicy wykorzystali  ciekawe rekwizyty, znaleźli  odpowiednią scenerię.

Rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego odbyło się 23 kwietnia 2016 r., podczas obchodów Światowego Dnia Książki.  Zaproszono i nagrodzono wszystkich uczestników.

Nagrodę główną otrzymały: Aleksandra Becker i Julia Ulaszek za zdjęcie Liesel, bohaterki powieści Markusa Zusaka Złodziejka książek. Efekt uzyskany przez uczestniczki przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Nic dziwnego zatem, że otrzymały również nagrodę specjalną i zajęły I miejsce w wyniku głosowania na portalu społecznościowym  Facebook.

Nagrodę specjalną w wyniku głosowania na portalu społecznościowym otrzymała Maria Baranowski uzyskując  II miejsce. Laureatka skrupulatnie przygotowała kostiumy  i wybrała odpowiednią scenerię do zdjęcia Królewny Śnieżki z bajki braci Grimm.

III miejsce w wyniku głosowania na portalu społecznościowym  otrzymały: Paulina Pyrcha i Paulina Mielewczyk za fotografię do książki Papierowe miasta. Uczestniczki umiejętnie wykorzystały ważny  rekwizyt – mapę oraz wykonały zdjęcie w odpowiednim plenerze .

Po uroczystym rozdaniu nagród, uczestnicy konkursu mieli okazję spotkać się z profesjonalistą w dziedzinie fotografii - Krzysztofem Poziemskim.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy!

Tytuł książki Ilość głosów - "Lubię to!"
Złodziejka książek 214
Królewna Śnieżka 186
Papierowe miasta 95
Lalka 4
Makbet 3

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku