„Triathlon. Potrójna pasja od pierwszego treningu do mety” - Łukasz Remiszewski

„Triathlon. Potrójna pasja od pierwszego treningu do mety” - Łukasz Remiszewski

Niektórzy mawiają, że triathlon to znacznie więcej niż sport – to próba swoich sił, test dla hartu ducha, przekraczanie własnych granic, walka z ograniczeniami i pokonywanie słabości. Niezależnie jednak od nazewnictwa nie ulega wątpliwości, że to po prostu ogromny wyczyn, na który mogą się zdobyć jedynie najwytrwalsi. O triathlonie na podstawie własnych doświadczeń opowiada w swojej bestsellerowej książce „Triathlon. Potrójna pasja od pierwszego treningu do mety” Łukasz Remisiewicz.


Triathlon to duże wydarzenie sportowe, które gromadzi tłumy żądnych zdrowej rywalizacji i mocnych wrażeń sportowców w wielu państwach na świecie. Ta wszechstronna dyscyplina zakładająca pokonanie określonej, zróżnicowanej trasy na trzy różne sposoby, tj. płynąc, jadąc rowerem, a następnie biegnąc, posiada już miliony fanów w każdym zakątku globu. Historia triathlonu sięga pierwszej połowy lat siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Pierwsze zawody tego typu rozegrano w mieście San Diego w Kalifornii w Stanach Zjednoczonych. Konkurujący ze sobą wówczas sportowcy zmierzyli się na odcinkach ok. 460 m (pływanie), ponad 8 km (jazda rowerem) oraz ponad 9,5 km (biegi). Pierwszy triathlon w Polsce postawił przed uczestnikami znacznie większe wymagania. Sportowcy mieli w nim przepłynąć 1,5 km, przejechać rowerem 50 km oraz przebiec 20 km. Od 2000 roku triathlon jest dyscypliną olimpijską, dzięki czemu cieszy się jeszcze większą popularnością i stale zdobywa nowych wielbicieli.


Od czego rozpocząć przygotowania do tej wspaniałej, choć trudnej przygody? Na wszystkie najbardziej nurtujące pytania aspirujących triathlonistów odpowiada Łukasz Remisiewicz, autor znakomitej książki pod tytułem „Triathlon. Potrójna pasja od pierwszego treningu do mety” oraz wielki miłośnik zdrowego i aktywnego stylu życia. Z jego publikacji dowiesz się m.in., jak zacząć trenować oraz na co należy zwrócić szczególną uwagę podczas ćwiczeń. Książka dostarczy Ci również niezbędnej wiedzy na temat organizacji zawodów, dzięki czemu łatwiej będzie rozplanować Ci treningi. Autor podpowie ponadto, jak bezboleśnie włączyć w swoje zabiegane życie prywatne tak wymagające dyscypliny sportowe. „Triathlon. Potrójna pasja od pierwszego treningu do mety” to zatem kompleksowy poradnik na temat triathlonu – obejmuje bowiem tematykę zarówno przygotowań, samych zawodów, jak również okresu pomiędzy nimi. Dzięki praktycznym poradom Łukasza Remisiewicza przygotowania do startu będą znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze!

Łukasz Remisiewicz przekonuje, że najważniejsze to zdobyć się na odwagę, by zacząć. Już bowiem początek, pierwsze kroki i samo podjęcie próby czyni z nas zwycięzcę. Autor zachęca do przekraczania własnych granic i wysokiego ustawiania poprzeczek – one zaprowadzą nas na metę, do upragnionego sukcesu.

Łukasz Remisiewicz to polski autor i bloger. Jego przygoda ze zdrowym, aktywnym trybem życia rozpoczęła się w 2012 roku, kiedy zniechęcony i rozczarowany własnym wyglądem fizycznym postanowił raz na zawsze wypowiedzieć wojnę zbędnym kilogramom. Biegi na niewielkie dystanse z czasem zaczęły się wydłużać, a Łukasz Remisiewicz, obserwując znaczącą poprawę swojej formy i sylwetki, bez reszty zakochał się w sporcie. Dziś bieganie to dla niego nie tylko aktywność fizyczna, lecz styl życia i nieodłączny element codzienności. Swoją pasją do sportu autor zaraża na cieszącym się dużą popularnością blogu RunEat, jak również za pośrednictwem swoich poczytnych książek, np. „Triathlon. Potrójna pasja od pierwszego treningu do mety” oraz „Projekt bieganie”.

Źródło opisu: www.merlin.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku