Taka jak ty

Taka jak ty, Gabriela Gargaś

Karolina i Mariona są przyjaciółkami od zawsze - ich mamy poznały się już na porodówce, zatem ich przyjaźń trwa całe życie, pomimo kompletnie różnych osobowości. Dziewczyny swoje dzieciństwo spędziły wśród bloków z wielkiej płyty, bujając się „od dechy do dechy”, popijając Vibovit i czytając czasem Bravo Girl.

W dorosłym życiu również są dla siebie wsparciem. Dzielą ze sobą radości, miłości, smutki. Takiej przyjaźni można naprawdę pozazdrościć.

Gabriela Gargaś dotyka spraw, które dotyczą niemalże każdej kobiety. Rutyna w związku, codzienne zmagania, potrzeba bycia kochaną, choroba dziecka, brak akceptacji, mobbing w pracy, narzucająca się teściowa, problemy finansowe. Wszystko co opisuje jest niezwykle realistyczne, prawdziwe, a dodatkowo autorka przemyca nam garść swojej życiowej mądrości, uświadamiając, że Mariona i Karolina, to kobiety takie jak TY. Gabriela Gargaś uczy nas jednocześnie akceptacji teraźniejszości i nadziei na lepsze jutro, bowiem uświadamia nas, że  każdy problem można rozwiązać. Trzeba tylko wierzyć i chcieć. 

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku