"Jak Zawsze" Zygmunt Miłoszewski

Nareszcie jest – nowa książka Zygmunta Miłoszewskiego. Zapewne każdy miłośnik prozy autora zadał sobie pytanie czy zaliczy on wpadkę, czy też z hukiem wydostanie się z szufladki, do której został wrzucony, jako autor kryminałów z prokuratorem Szackim w rolo głównej? I jakby nie patrzeć, autor przyzwyczaił nas do doskonałych powieści z gatunku horror, kryminał oraz thriller.

Tym razem pan Miłoszewski wyszedł ze swojej szufladki i zaprezentował nam zupełnie inne dzieło - słodko-gorzką opowieść o małżeństwie z 50-letnim stażem, które dostaje szansę przeżycia swojej miłości jeszcze raz. Ale czy aby na pewno tylko o tym traktuje najnowsza powieść Zygmunta Miłoszewskiego?

                W Jak zawsze chodzi tak naprawdę o krytykę naszej współczesnej sytuacji polityczno-społecznej, przedstawienie wyrazistych analogii między Polską 2017 a Polską z lat 60.

                Napisana dowcipnie i z polotem, a przy tym nieco prowokacyjnie. To doskonały dowód na to, że autor potrafi odnaleźć się w każdym gatunku literackim. Można śmiało rzec, ze Miłoszewski spisał się na medal. Jak zawsze.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku