„Grama to nie drama” - Arlena Witt

„Grama to nie drama” - Arlena Witt

Uczyłeś(aś) się już kiedyś angielskiego, prawda? „Tak, tak, kiedyś w szkole, potem jeszcze trochę, ale tak z przerwami. W sumie nigdy się do tego porządnie nie przyłożyłem” – zgaduję, że właśnie tak odpowiesz, bo tak przeważnie odpowiadają ludzie, których o to pytam. No to ta książka jest właśnie dla Ciebie. Wiesz, kiedy który czas zastosować? Nie przejmuj się, większość Polaków nie wie. Teraz możesz wreszcie uporządkować sobie wiedzę z gramatyki, bo tłumaczę ją tu prostymi słowami, na wielu przykładach, również z tekstów piosenek czy dialogów filmowych.


„Grama to nie drama” to praktyczny przewodnik do nauki angielskiej gramatyki, napisany na luzie i z humorem. Zawiera proste objaśnienia, zabawne przykłady, skuteczne ćwiczenia i cytaty z popularnych filmów, seriali i piosenek.


Skąd mam wiedzieć, którego czasu użyć? Kiedy stosuje się a, an i the? Czym się różni must od have to? Po co są phrasal verbs i jak się ich nauczyć? Jeśli nie znasz odpowiedzi na te pytania, to bardzo dobrze, bo to znaczy, że ta książka Ci się przyda.


Znajdziesz w niej:

- 100 rozdziałów z najpopularniejszymi zagadnieniami z angielskiej gramatyki,- proste objaśnienia po polsku i po ludzku,

- obrazowe i współczesne przykłady z ery internetu i XXI wieku,

- ponad 300 ćwiczeń, dzięki którym wreszcie utrwalisz nawet najtrudniejsze tematy,

- cytaty z popularnych filmów, seriali i piosenek,

- kilkadziesiąt dowcipów ukrytych w ćwiczeniach,

- przezabawne ilustracje,

- 10 zdjęć, na których autorka próbuje udawać postacie z filmów, seriali i nie tylko,

- dowód na to, że można się jednocześnie uczyć i dobrze bawić.

Źródło opisu: www.lubimyczytac.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku