Audiobook Skandaliści w koronach. Łajdacy, rozpustnicy i głupcy na polskim tronie

Audiobook Skandaliści w koronach. Łajdacy, rozpustnicy i głupcy na polskim tronie, Andrzej Zieliński; czyta Andrzej Hausner

         Zdawałoby się, że czasy monarchii w naszym kraju obfitują w same wielkie czyny, jednakże w ciągu 6 godzin możemy usłyszeć o tych epizodach z okresu panowania wielu polskich władców, które z całą pewnością do wzorcowych nie należą. Czyny naszych królów ubarwiali najwięksi kronikarze, a w czasach gdy niepodległość naszego kraju wisiała na włosku, ku pokrzepieniu serc i dusz, nieodmiennie przywoływano tylko te fakty z panowania dawnych władców, które ukazywały tylko jedną (pozytywną oczywiście!) stronę ich panowania.

W swojej książce Skandaliści w koronach Andrzej Zieliński pokazuje, że obok czynów, którymi nasi władcy słusznie mogli się szczycić, było i wiele takich, które są po prostu skandalem, głupotą, a nawet zbrodnią. Posługując się humorystycznym i prostym językiem przekazuje wiedzę podpartą licznymi źródłami. Andrzej Hausner -czytający książkę, potrafi stworzyć niezwykłą atmosferę, która również słuchaczy skłania do refleksji, a niekiedy zupełnego zweryfikowania poglądów na nasze dzieje. 

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku