Artykuły

Czym jest czarny teatr ?
Czarny teatr (czes. černé divadlo) to rodzaj niemego widowiska scenicznego odgrywanego na ciemnej scenie z czarnymi kurtynami i z odpowiednim użyciem oświetlenia tworzącym grę światła i cienia. 
Czym jest teatrzyk obrazkowy Kamishibai?
Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka) oznacza teatr obrazkowy lub inaczej teatr ilustracji. Jest to technika opowiadania, czytania wywodząca się z Japonii, wykorzystująca kartonowe plansze z obrazkami i tekstem (37x27 cm) oraz drewnianą lub kartonową skrzynkę, – na wzór parawanu z teatrzyków marionetkowych - w której przedstawiane są kolejne fragmenty historii, bajki, opowiadania.
Konspekty zajęć dla maluszków
Poniżej prezentujemy interesujące scenariusze zajęć dla małych dzieci. Ich autorkami są bibliotekarki na co dzień pracujące z maluszkami.
Mamo, tato, zabierz mnie do biblioteki
W ramach Funduszu Partnerskiego Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy lęborska biblioteka otrzymała środki w wysokości 256 tys. zł na realizację projektu pod nazwą „Mamo, tato, zabierz mnie do biblioteki”.
Dorota Gellner i jej czarodziejski świat
Dorota Gellner urodziła się w Warszawie 11 lutego1961r., artystka tworząca głównie dla dzieci. Poetka, prozaik, autorka wielu książek dla dzieci, słuchowisk, bajek muzycznych i sztuki dla Teatru Lalek GULIWER. 
Powtórka z Tuwima
Wiersze Tuwima znamy wszyscy. Zanim nauczyliśmy się rozróżniać litery, rodzice i dziadkowie czytali nam jego wiersze. Kilka pokoleń wychowało się na „Lokomotywie”, „Rzepce”, „Słoniu Trąbalskim” i wielu, wielu innych utworach. Od przedszkola, przez wszystkie lata szkolne spotykamy się z twórczością tego poety.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku