Wieczór muzyczny

Zapraszamy 11 maja o godz. 18  na wieczór muzyczny Weroniki Pryczkowskiej "Dwie stegnë".
Młoda piosenkarka zaśpiewa utwory ze swojej debiutanckiej płyty o tym samym tytule. Krążek zawiera piosenki w języku kaszubskim i języku polskim, a teksty do nich napisał ojciec wokalistki Eugeniusz Pryczkowski, który poprowadzi recital. 

Płyta ukazała się w listopadzie ub. roku i została nagrana w ramach projektu "Młodzi realizują swój język w poezji, pieśni i filmie", wspieranego przez Narodowe Centrum Kultury i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wokalistka bowiem od dziecka posługuje się językiem kaszubskim. 

Wspólorganizatorami spotkania są: lęborski oddział Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego  i Lęborskie Stowarzyszenie św. Jakuba Ap.

Z biogramu
Weronika Pryczkowska urodziła się w 1996 r.  Pochodzi ze znanej kaszubskiej rodziny o bogatych tradycjach. Śpiewa od 5 roku życia . Była członkiem grup artystycznych: kaszubskich “Dzôtczi Rodny Zemi”, “Spiéwné kwiôtczi”, “Młodzëzna” oraz ogólnopolskich “To i owo” i “Tylko Ty”, w którym śpiewa do dziś.
Występowała w telewizyjnych lekcjach “Gôdómë pò kaszëbskù” w programie “Rodnô Zemia” TV Gdańsk, później w programie “Spiéwné uczbë” w Telewizji Wybrzeże, a obecnie w “Gôdómë pò kaszëbskù” Twojej Telewizji Morskiej.
Jest laureatką wielu konkursów, m.in. Grand Prix "Kaszëbsczé Spiéwë" w Luzinie, czy krajowych i zagranicznych festiwali.
Studiuje na III roku Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na Wydziale Wokalno-Aktorskim, kierunek musical.

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku