WAGARY W LIBRARY

Zachęcamy do nietypowego spędzenia czasu. Ze smartfonem w ręku można zmierzyć się z przeróżnymi zagadkami i zadaniami; sprawdzić swoją wiedzę o bohaterach filmowych i literackich; poznać tajemnice i nieznane miejsca Lęborka.   

Biblioteka proponuje gry mobilne:
WAGARY W LIBRARY – zajęcia dla szkół ponadgimnazjalnych, w czasie których uczniowie dowiedzą się dlaczego i dokąd bohaterowie literaccy chodzili na wagary. Gra rozgrywana jest w budynku biblioteki. Kontakt - Kamila Iwosa

ZWIEDŹ MNIE Z WIEDŹMINEM – zabawa nawiązująca do świata stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego. Gra pozwala sprawdzić swoją wiedzę, a jednocześnie poznać wypożyczalnię dla dorosłych. Dla szkół ponadgimnazjalnych. Kontakt - Kamila Iwosa.

MAŁY KSIĄŻĘ – gra wprowadza uczestników w wyjątkowy świat Małego Księcia i jednocześnie oprowadza po bibliotece. Dla uczniów szkół podstawowych. Kontakt -  Emilia Wenta.

Na wymienione wyżej zajęcia należy umówić się wcześniej

(NIE)KRYMINALNE ZAGADKI LĘBORKA – gra terenowa, która prowadzi przez nieznane miejsca Lęborka. Uczestnik poznaje tajemnice miasta: gdzie znaleziono największy skarb, jakie królowe odwiedziły Lębork; gdzie były Łabędzi Staw czy Góra Szubieniczna. I jak w każdej grze terenowej mierzy się z zadaniami, zagadkami, rebusami…  Zagrać  można w dowolnym momencie, punkt  początkowy na placu Pocztowców.  Grę można zaaranżować jako rywalizację pomiędzy uczestnikami. Pomoc -  Anna Cykman.

RODACY – gra powstała na 100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Prowadzi po miejscach w Lęborku, które mają specjalne znaczenie. To miejsca pamięci poświęcone lokalnym (i nie tylko) bohaterom historii. W grze można się dowiedzieć m. in. jak zginął Henryk Keller, gdzie była sala koncertowa im. Hansa Gatha czy jakie motto towarzyszyło oddziałowi gen. Stanisława Sosabowskiego.  Zagrać  można w dowolnym momencie, punkt  początkowy w Alei Sybiraków (park Michalskiego).  Grę można zaaranżować jako rywalizację pomiędzy uczestnikami. Pomoc -  Anna Cykman.
Obie gry nie są opatrzone hasłem. Nie wymagają umawiania się z pracownikiem biblioteki.

KRÓTKA INSTRUKCJA
Aby zagrać niezbędny jest smartfona/tablet z zainstalowaną bezpłatną aplikacją ActionTrack i włączoną usługą lokalizacji.  (Po zainstalowaniu aplikacji AT  i ściągnięciu gry na urządzenie nie jest konieczny dostęp do internetu)

  • W sklepie GooglePlay znajdujemy i instalujemy bezpłatną aplikację ActionTrack
  • Po zainstalowaniu z listy usługodawców wybieramy „Biblioteka Lebork”
  • Na liście gier znajdujemy i ściągamy wybraną grę 
  • W zależności od gry, ta uruchamia się automatycznie przy wejściu w obszar startowy lub po sczytaniu kodu QR.
  • UWAGA: niektóre urządzenia mogą czasowo „gubić” ustawienia GPS i źle sygnalizować kierunek strzałki. W takiej sytuacji należy kierować się ilością metrów i udać w kierunku, w którym licznik metrów się zmniejsza.

MOŻNA ZOSTAĆ AUTOREM GRY. Dajemy możliwość projektowania własnych gier na smartfony. Chętnie udostępnimy naszą platformę i oprogramowanie. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu - Anna Cykman

Zobacz także:

Kurs komputerowy dla seniorów

Kurs komputerowy dla seniorów

Szkolenia z obsługi komputera, smartfona, tabletu, odbywają się cyklicznie. O szczegółach informujemy na miejscu lub telefonicznie.
Konkurs pięknego czytania poezji Michała Rusinka oraz konkurs plastyczny Wierszyki domowe na zakładkę

Konkurs pięknego czytania poezji Michała Rusinka oraz konkurs plastyczny Wierszyki domowe na zakładkę

Wyniki konkursu plastyczno-literackego poświęconego twórczości Michała Rusinka oraz galeria zdjęć.
Warsztaty zdobienia toreb

Warsztaty zdobienia toreb

Zapraszamy już w najbliższy wtorek o godzinie 16:00 do Biblioteki Miejskiej na warsztaty w trakcie których będzie można zaprojektować i...
PoŚwiąteczny Minecraft

PoŚwiąteczny Minecraft

Specjalna świąteczna oferta warsztatów Minecrafta dla dzieci w wieku 7+