V Festiwal kobiet - Babi raj

V Festiwal kobiet: Babi raj
9 marca 2019 r., w godz. 10.00– 15.00

Dział dla Dorosłych, Bractwo Białej Wieży (parter), Dział dla Dzieci i Młodzieży, Czytelnia, Laboratorium


Ten dzień należy do kobiet. Tutaj znajdziecie to, co potrzebne jest do szczęścia: miłą atmosferę, babskie rozmowy, porady specjalistów i zdrowe jedzenie. Wspólnie stworzymy szafę pełną ubrań, pomysłów i doznań. 

Przyjmujemy zgłoszenia wystawców z każdej dziedziny. Pokaż się i zaprezentuj swój talent. Szyjesz, malujesz, gotujesz, robisz coś ciekawego, wystaw się za darmo w naszej bibliotece. Można sprzedawać, kupować i wymieniać się. Zasady ustalamy indywidualnie. Zapraszamy Ciebie do świetnej zabawy. Wspieramy lokalnych twórców i propagujemy ideę swap party, która polega na wymianie dóbr wszelakich. Nadaj swoim rzeczom nowe znaczenie, zaopatrz się w coś naprawdę wyjątkowego, pokaż swoją ręcznie robioną biżuterię. Dla każdego znajdzie się coś atrakcyjnego.

PROGRAM:

LABORATORIUM (II piętro)


Lekcja makijażu godz. 10.00 - 13.00
Na spotkaniu poznamy zasady pielęgnacji twarzy kosmetykami Organic Life, które przybliży nam Monika Gałasiewicz. Następnie zgłębimy tajniki makijażu dziennego ,, Makijaż jednym pędzlem " oraz jak w szybki sposób zmienić ,,Makijaż dzienny na wieczorowy". Czeka Was świetna zabawa, dużo informacji i drobny upominek.
Prowadząca Monika Galicka ze Starogardu Gdańskiego. Wizażem wydobywa kobiecość, a zabawa kolorem to dla niej czysta przyjemność. Szkoliła się m.in. u takich wizażystów jak Jolanta Wagner, Kasia Sujka, Marta Parciak.
Koszt: 15 zł, w dzień imprezy 20 zł

Zapisy w sekretariacie biblioteki lub pod nr tel. 59 86 22 307
Płatne w kasie biblioteki (sekretariat) na miejscu w dzień wydarzenia lub przelewem
na Nr konta BGŻ BNP Paribas 53203000451110000002487880 tytuł przelewu: Imię i nazwisko, babi raj
Opłata za zajęcia jest bezzwrotna!

Spotkanie z masażem tajskim godz. 13.00 prowadząca Judyta Rychlewska. Będzie to luźne spotkanie, podczas którego wymienimy się masażem. Nie musisz się na tym znać. Wszystkiego dowiesz się na krótkim wprowadzeniu, a przez resztę spotkania niech poprowadzi nas intuicja i wskazówki osoby prowadzącej. Przyjdź, a na miejscu na pewno znajdziesz osobę do pary. Jeżeli będzie wystarczająca liczba osób, połączymy się w większe grupy. Masować będziemy się na matach (na podłodze), w ubraniu.

CO ZABRAĆ? Wygodne ubrania i otwarty umysł :) Taki masaż głęboko relaksuje, przynosi ulgę napiętym mięśniom i przywraca elastyczność całemu ciału. Same techniki przypominają akupresurę Shiatsu połączoną z pozycjami znanymi z jogi (joga dla leniwych). Obejmuje pracę z tzw. liniami Sen, które otwiera – pozwalając swobodnie płynąć energii życiowej. Łączy ze sobą pracę z powięziami i punktami spustowymi w ciele.
Technika Tradycyjnego Masażu Tajskiego jest skutecznym narzędziem pozwalającym rozpuścić napięcia od wewnątrz i doświadczyć stanu rozluźnienia. Jest to połączenie tradycyjnej wiedzy wschodnich mistrzów (Nuad Boran) wzbogaconej o techniki terapeutyczne spotykane na zachodzie.
Zarówno osoba masowana jak i masażysta w czasie sesji ubrani są w luźne, wygodne i nie krępujące ruchów ubrania.
Prowadząca: Judyta Rychlewska - z zamiłowania zajmuję się masażem tajskim (JudyThai masaż tajski). Odkąd świadomie pracuję nad sobą, zrozumiałam jak wiele wspólnego mają uczucia i emocje z odczuciami w ciele. Fascynacja tym połączeniem przerodziła się w pasję do masażu, a podstawą tego masażu jest dotyk – ten dobry, łagodny oraz jego kojąca moc uwalniania i przepływu energii. Uwielbiam taniec, śpiew i medytację. Pasjonują mnie wszelkie rodzaje holistycznej pracy z ciałem, głosem i emocjami. Regularnie i intensywnie biorę udział w różnego rodzaju warsztatach rozwoju osobistego.

 

CZYTELNIA (I piętro)


- Karykatury na zamówienie od Blue Poke
- Babskie rozmowy przy kawie o walorach Łeby, o odchudzaniu  i o książkach „Łeba bez tajemnic” „Minus 25” z  pisarką Dorotą Reszke.
- Domowe kosmetyki godz. 13.00: Zrób kosmetyki  z tego co masz pod ręką. Pani Małgorzata Jabłońska opowie o prostych sposobach na stworzenie peelingu cukrowego z kawą, relaksującej soli do kąpieli oraz oliwki hydrofilnej do demakijażu.
- Naturalne kosmetyki Naturalis: stoisko z wyrobami pani Małgorzaty Jabłońskiej

 

DZIAŁ DLA DOROSŁYCH


- ABC Twojej kosmetyczki godz. 13.30. Darmowe konsultacje z wizażystką Moniką Galicką. Pierwszeństwo mają uczestniczki spotkania: Lekcja makijażu. Zabierz swoją kosmetyczkę do analizy i dowiedz się jakich kosmetyków używać.
- Salon optyczny vision expert: darmowe komputerowe badanie wzroku. Dla każdej osoby, korzystającej z konsultacji kupon zniżkowy na zakup okularów w salonie.
- Modowy niezbędnik godz. 11.00 – 14.00 porady stylistki OlaModa. Dowiesz się jakim typem urody jesteś: wiosna, lato, jesień czy zima. Dzięki temu poznasz swoją paletę barw, która Ciebie odmłodzi i nada witalności Twojej skórze. Kolory, jakimi się otaczasz mają duże znaczenie, również w makijażu, koloryzacji włosów oraz przy komponowaniu garderoby. Ponadto poznasz swój kształt twarzy, dzięki czemu łatwiej będzie dobrać okulary i fryzurę.

- Diagnoza organizmu w 1 minutę - badanie Vega Test na pasożyty - cena 80 zł, badanie organizmu Biorezonansem w 40 zakresach - cena 80 zł oraz terapia Quantec 50 zł miesięcznie

- kiermasz książek


- Strefa fashion:

Farwa: "Kaszuby - moja miłość i inspiracja" - kaszubski design!

LSW: skóra i bursztyn,

Ubrania z mojej szafy: stoiska z używaną odzieżą: Julia Gałasiewicz i Emilia Sorbian

 

DZIAŁ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY


- Jak z emocji czerpać siłę. Darmowe konsultacje z Katarzyną Niedzielą z Pracowni Rozwoju Osobistego EMOCJA skierowane do rodziców. Opanuj emocje dzieci i swoje oraz naucz się pozytywnego podejścia, a to wzmocni Twoją pewność siebie jako rodzica.
- Miodowe życie pszczół: Pan Jan Przychoda lęborski pszczelarz oprócz miodów i świec z wosku przygotuje dla dzieci ciekawostki o budowie ula i o życiu pszczół
- „Bajką przez Łebę” godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z pisarką Dorotą Reszke


BRACTWO BIAŁEJ WIEŻY


- Masaż Lomi Lomi i Aromaterapia godz. 10.00 - 13.00. Eksperci w tej dziedzinie to Małgorzata Gleske z Mamed. Gabinetu fizjoterapii oraz Małgorzata Wolska z firmy Profarm . Aromaterapia to lecznicze działanie naturalnych olejków eterycznych,a w połączeniu z masażem dostarcza korzystnych substancji dla skóry.
W hawajski nastrój wprawi państwa pokaz masażu Lomi Lomi, który leczy psychikę, odpręża i relaksuje.

Tajski masaż szyi i barków godz. 10.00 – 13.00, w wykonaniu Judyty Rychlewskiej. Będzie można również zgłębić tajniki masażu, podczas spotkania z masażem tajskim o godz. 13.00, które odbędzie się w Laboratorium biblioteki (II piętro)


- Koncert mis tybetańskich godz. 14.00 w wykonaniu Magdaleny Pfeifer: to czas dla Ciebie – Twojego ciała i duszy. Wielotonowe dźwięki tych niezwykłych instrumentów wprowadzą Cię w stan relaksu, odprężenia - trudny do uzyskania w innych okolicznościach. Dla wielu koncert jest cudownym stanem odprężenia, podczas którego doświadczają swobody i lekkości. Czują się młodsi, zdrowsi oraz przepełnieni energią i chęcią życia. Jest to podstawą ożywienia i wzmocnienia samouzdrawiających zdolności organizmu. Wysłuchując takiego koncertu jesteśmy po prostu szczęśliwsi! A człowiek szczęśliwy jest zdrowszy! Czego potrzebujesz, aby uczestniczyć w koncercie? Przede wszystkim potrzebne jest dobre nastawienie, ale warto przyjść nawet z bólem głowy, czy złym samopoczuciem – jest ogromna szansa, że się poprawi.
Sztuka z  miłości – Sztuka dla Ciebie. Zapraszamy również na kolorowe stoisko pani Magdy, pełne anielskich obrazów, szkatułek, świeczników i innych cudów, wykonanych z artystycznym zamiłowaniem do sztuki.


HOL NA DOLE   


- Strefa slow food: Monika Gałasiewicz i Anna Grundowska oraz ich wege specjały
- Gang czekoladożerców: wegańskie czekoladki, pokaz  wykonywania czekolady, możliwość stworzenia jej według własnego smaku i zjedzenia z apetytem.
- Rzeźby z motocyklowego złomu – Ireneusz Urbowski
- Husse czyli coś zdrowego dla zwierzaków


HOL U GÓRY


- Strefa fashion:

Joanna Grabowska: ręcznie robione maskotki,

Barbara Magacz: chusty, bawełniane poncza, płaszczyki dla kobiet i dzieci, kominy, swetry,

Beata Tadajewska: biżuteria,

Mirosława Kulesza: upominki okolicznościowe, ozdoby i bukiety wykonane techniką kanzashi, stroiki świąteczne,

Beata Szymańska: makrama, węzły celtyckie i chińskie,

Halina Cieślak: rękodzieło, szale chusty, biżuteria

 

 

 


 

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku