Upalna Środkowa Syberia -spotkanie podróżnicze

Grafika : Upalna Środkowa Syberia -spotkanie podróżnicze

Zapraszamy na spotkanie z cyklu "Ciekawi świata"

21 czerwca o godz. 18.00 do Klubu Biblioteki Miejskiej

Gościem spotkania będzie: Jacek „Bradziaga” Jarosik, który pieszo, samochodem, motocyklem, kajakiem i rowerem przebył tysiące kilometrów w poszukiwaniu miejsc odległych i bliskich, zwykłych i niecodziennych, odchodzących w przeszłość. Z założenia unika zorganizowanych form turystyki, preferując model niezależnego obserwatora, któremu łatwiej wniknąć w otaczający świat.

W kilku wyprawach po drogach i bezdrożach kraju, Europy i Azji towarzyszyli mu synowie Jakub i Jędrzej oraz córka Joanna. Byli też Jacek i Henryk, goście zaproszeni do projektu „Granice bez barier”. Podróżował jedynym takim samochodem na świecie, własnoręcznie skonstruowanym. TVN Turbo w cyklu Jazda Polska zrealizowała reportaż o tym pojeździe.

O miejscach, które zobaczył, przyrodzie, którą obserwował i spotkanych ludziach może opowiadać bardzo długo. Część opowieści została zapisana w książce "Bradziaga znaczy obieżyświat". To reportaże z kilku tylko wypraw, które są uzupełnione informacjami, czasem uwagami i przemyśleniami autora. Nieraz pisane ciętym językiem, lecz pozbawione złych intencji. Pragnienie poczucia wolności, przygody i poznania świata to powody Jego wędrówek.
Zdjęcia zawarte w książce, nie aspirują do kategorii fotografii artystycznej. To utrwalone w obrazie emocje, i sytuacje. To miejsca, do których nie uda się już powrócić, bo świat nieubłaganie się zmienia. Fotografie te, a także wiele innych przedstawianych było na kilkudziesięciu wystawach i prezentacjach w kraju, nawet w tak niezwykłych miejscach jak ośrodek leczenia uzależnień czy więzienie.

Całość w zamyśle polecana jest osobom, które marzą o podróżach, a z różnych powodów nie popełniły ich jeszcze. Zacząć można w każdym niemalże wieku. Potrzebna jest wiara w swoje możliwości, trzeźwa ocena sytuacji przepleciona wizją nieznanego. Pieniądze są ważne, jednakże nie decydują o powodzeniu przedsięwzięcia. Przygodą nie musi być odległy kraj, wysokie góry czy dalekie wyspy. Trzeba znaleźć swoje NIEZNANE i odkryć je. Na to zawsze jest czas, w każdym wieku. -Marzenia są niebezpieczne, bo się spełniają Warto o tym pamiętać czytając tę książkę, a potem - marzyć.

Książkę będzie można nabyć podczas spotkania.