Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Z okazji Światowego Dnia Książki przygotowaliśmy szereg atrakcji.

Już 22 kwietnia zaczynamy coroczny Kiermasz książek

W holu biblioteki od 22 kwietnia do 29 kwietnia będzie trwał kiermasz książek. Pozycje już wycofane ze zbiorów lub podarowane przez naszych czytelników (a już posiadane przez bibliotekę) będzie można kupić za symboliczne 2 złote. Do sprzedaży przygotowaliśmy encyklopedie i lektury szkolne, powieści i literaturę specjalistyczną, a także książki dla najmłodszych. W ubiegłym roku kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, a uzyskane w ten sposób środki wydano na zakup najbardziej poszukiwanych nowości wydawniczych.

Książka na receptę

Także 22 kwietnia w wypożyczalni dla dorosłych będzie dyżurowało Pogotowie Literackie. Na wiele dolegliwości może pomóc książka. Odpowiednią lekturę w odpowiedniej dawce przepisywać będą nasze biblioterapeutki – Kamilla Knap-Wrześniewska i Ilona Myszkowska. Na pewno pomogą.

Już od dwóch lat w centralnym punkcie wypożyczalni dla dorosłych lęborskiej biblioteki króluje stolik, na którym znajdują się książki o niezwykłych właściwościach. To publikacje wybierane przez naszych bibliotekarzy, a mogące pomóc w poprawieniu nastroju, w rozwiązaniu wielu problemów osobistych czy zawodowych. Książki, które przeganiają smutki i chandrę, pomagają podejmować ważne decyzje, zmieniają życie.

Książka do ręki - happening

22 kwietnia w godzinach 14.00 – 15.00 ul. Staromiejską przejdą się bibliotekarze i wolontariusze, którzy będą lęborczanom rozdawać książki oraz zakładki promujące ogólnopolską akcję „Czytam w podróży Herberta”.

Boliwia

Niesamowite spotkanie z boliwijskim tańcem podczas cyklu Ciekawi świata. Także 22 kwietnia o godz. 18.00

http://www.biblioteka.lebork.pl/aktualnosci/tanecznym-krokiem-przez-boliwie/

Dyskusyjny Klub Książki 10+

Dokładnie w Dniu Książki, czyli 23 kwietnia rusza Dyskusyjny Klub Książki 10+. Spotkania są otwarte dla młodych miłośników dobrej książki i każdego kto chce rozwijać swoją kreatywność i wyobraźnię. Ruszamy o 12:00 w Smoczej Jamie biblioteki. Będziemy poznawać przesłania książki Erica-Emmanuela Schmitta Oskar i pani Róża.

 Poniżej galeria zdjęć z zeszłorocznych obchodów Dnia Książki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku