Spotkanie z autorką reportaży Małgorzatą Rejmer

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Małgorzatą Rejmer 19 września 2019 r. o godzinie 17:00 w Klubie Biblioteki. 

Małgorzata Rejmer uznawana jest za jedną z najciekawszych i najbardziej obiecujących reportażystek młodego pokolenia. Zauważana przez krytyków, doceniana przez czytelników pisze o sprawach najprostszych - miłości, szczęściu, wolności, ale przejmujące historie z ulic Bukaresztu czy Tirany głęboko zapadają w pamięć.

Spotkanie poprowadzi Hanna Łozowska z Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gdańsku.

 

M. Rejmer za swoją ostatnią książkę "Błoto słodsze niż miód. Głosy komunistycznej Albanii" otrzymała Paszport „Polityki” oraz Nagrodę Bursztynowego Motyla, a także była nominowana do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego i Nagrody Literackiej Nike. 

Pisarka w 2009 roku wydała powieść "Toksymia", za którą otrzymała nominację do Nagrody Literackiej Gdynia i Nagrody Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. W 2013 roku opublikowała reportaż "Bukareszt. Kurz i krew", za który otrzymała Nagrodę "Newsweeka" im. Teresy Torańskiej, Nagrodę Literacką dla Autorki Gryfia oraz Gwarancję Kultury TVP Kultura. Była nominowana do Nagrody Literackiej Nike, Paszportu "Polityki" i Nagrody im. Beaty Pawlak.

Spotkanie jest współfinansowane z budżetu Instytutu Książki, w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku