Pojedynek poetów - sensacyjny wynik

Galina Czernysz wygrała pierwszy w Lęborku slam poetycki. To sensacyjne zwycięstwo, ponieważ  pani Galina jest Ukrainką mieszkajacą od kilku lat w Lęborku i tworzy w języku ukraińskim. W finałowym pojedynku zmierzyła się z młodziutką uczennicą klasy informatycznej - Magdą Zarzutą. Do publiczności przemówiła melodia języka ukraińskiego i prawda przekazu bijąca z jej tekstów. 

W nagrodę Galina Czernysz otrzymała nagrodę pieniężną, a drobne upominki wręczono także pozostałym trzem uczestnikom pojedynku poetów. Mamy nadzieję, że kolejny taki ten nietypowy wieczór poetycki zgromadzi większą liczbę uczestników. Tym niemniej wszyscy dobrze się bawili, a swoimi doświadczeniami z innych slamów podzielił się prowadzący imprezę Wojtek Boros.

Piszcie więc, zwłaszcza, że już niedługo ogłoszamy konkurs poezji miłosnej "Szeptem", a jego rozstrzygnięcie nastąpi w walentynki.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za niepowtarzalną atmosferę, a poetom gratulujemy odwagi.

__________________________

Slam to konkurs poetyckim, w którym każdy może się zmierzyć z każdym. Zasady slamu są proste. Poeci mają po trzy minuty na wygłoszenie swojego tekstu do mikrofonu. Nie mogą używać instrumentów ani rekwizytów. Najlepszego autora wieczoru wybiera publiczność, oceniając zarówno treść wierszy, jak i umiejętności oratorskie poety.

Weź pięć własnych niepublikowanych wierszy i stań w szranki. Nagroda jest jedna i niepodzielna – 200 PLN. Dodatkowo zwycięski wiersz zostanie opublikowany stronie www lęborskiej biblioteki.

Pierwszy w Lęborku slam poetycki odbędzie się 23 listopada o godz. 17.00 w klubie biblioteki miejskiej i stanowi imprezę poprzedzającą finałową galę 30. Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. M. Stryjewskiego w Lęborku.

Slam poprowadzi Wojciech Boros – poeta, autor czterech tomów wierszy, redaktor działu poezji w kwartalniku artystycznym „Bliza”, juror w licznych konkursach. Wieczory i warsztaty poetyckie to także jego żywioł, slamy zaś prowadzi od dobrych dziesięciu lat. Prywatnie: uwielbia podróżować, najlepiej – z licznymi przesiadkami.

Wstęp wolny, uczestnicy slamu nie płacą wpisowego. Zapisy do udziału w slamie – na miejscu, tuż przed konkursem 

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku