"Mir i Nieśwież - tajemnice rezydencji Radziwiłłów"

Zapraszamy na kolejne  spotkanie z historią, które poprowadzą znani lęborscy pasjonaci Wiesław Budkowski oraz Maurycy Frąckowiak

"Mir i Nieśwież - tajemnice rezydencji Radziwiłłów"

23 stycznia, godz. 18.00, klub biblioteki

Zamki w Nieświeżu i Mirze zostały odrestaurowane głównie z funduszy UNESCO. Są to najokazalsze obiekty architektury obronnej i rezydencjonalnej na Białorusi. W podziemiach kościoła zamkowego p.w. Bożego Ciała w Nieświeżu zostało pochowanych 102 członków tego rodu. Zwiedzimy wnętrza zamków oraz nekropolię Radziwiłłów.

Podczas spotkania nagrodzimy również laureatów konkursów: Zostań molem prasowym i Czytelnik Roku 2019.

Grafika 1: "Mir i Nieśwież - tajemnice rezydencji Radziwiłłów"