Interaktywna bajka z kamishibai na żywo

26 maja we wtorek o godz. 11.30 na Facebooku biblioteki

"Rower Walentynki" Autor tekstu: Christian Ferrari, Ilustrator: Anne Brouillard Tłumacz: Julian Brudzewski. Książkowa adaptacja znanej piosenki dla dzieci. Zarówno mali jak i więksi, licząc do dziewięciu, dotrą wraz z bohaterką opowieści do jej zaskakującego finału.

Bajka kamishibai– wyliczanka z pięknymi, barwnymi ilustracjami, w której pełna humoru opowieść i atmosfera tajemniczości w ilustracjach paradoksalnie wspaniale ze sobą współgrają. Dla starszych dzieci doskonały punkt wyjścia do rozmowy o altruizmie i asertywności.

Będzie to transmisja tylko na żywo (nie opublikujemy jej później na profilu, ze względu na prawa autorskie), dlatego ważne jest, żebyście zaplanowali sobie ten czas z dzieckiem. Historia ubarwiona emocjonalnymi ilustracjami Mandany Sadat opowiada o przyrodzie i jej przemianach, o tym czym jest tożsamość i przemijanie.

19 maja we wtorek o godz. 11.30 na Facebooku biblioteki

"Groszki" autor, ilustrator: Francoise Malnuit, Tłumacz: Julian Brudzewski, Zofia Piątkowska-Wolska. Prosta urzekająca opowieść o cyklu reprodukcyjnym roślin. Dwukolorowe ilustracje są tak przekonujące, że mogłyby obyć się bez tekstu. Klasyczna pozycja Kamishibai, przeznaczona dla najmłodszych widzów, uwielbiana przez dzieci w każdym wieku.

12 maja we wtorek o godz. 11.30 na Facebooku biblioteki

"O panach palcach" - przedstawiana opowieść to pierwsza polska książka kamishibai. Będzie to rymowana zabawa, połączona z nauką liczenia. Przygotujcie paluszki, wytężcie słuch i oglądacie nas uważnie.

#zostanciewdomu i bądźcie z nami:)

5 maja we wtorek o godz. 11:30 na Facebooku biblioteki.

"Mój przyjaciel Kemushi" Nathalie Dargent to kolejna historia dla najmłodszych wydawnictwa Tibum, którą przedstawimy Wam w formie teatru obrazkowego

--------------------------------------------------------------------

Zapraszamy najmłodszych na wysłuchanie w formie teatru obrazkowego, czyli kamishibai opowiadania pt. „Kotka Milusia”, autorstwa Eleny Molisani (tłumaczenie Julian Brudzewski, Zofia Piątkowska-Wolska) wydawnictwa Tibum. Będziemy mogli razem podziwiać ilustracje, które stworzył Aleksandro Sanna. Podczas seansu zaproszę Was do aktywnego uczestnictwa w ciekawej historii, w której dowiemy m.in. jak wygląda życie domowego kota z jego perspektywy. Miłośnicy kotów i nie tylko bądźcie z nami na Facebooku Miejskiej Biblioteki Publicznej 28 kwietnia we wtorek o 11:30 i weźcie udział w spotkaniu na żywo. Zapraszamy

Grafika 1: Interaktywna bajka z kamishibai na żywo