Bezpłatny kurs na… angielski!

Setki filmów, edukacyjnych gier, foto-lekcji i interaktywnych ćwiczeń z angielskiego czekają na dzieci w Bibliotece Miejskiej w Lęborku. W 2015 roku rusza tu bezpłatny, e-learningowy kurs FunEnglish.pl.

Kurs FunEnglish.pl jest przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 lat. Łączy naukę z zabawą, co pozwala szybko zdobywać kolejne umiejętności językowe. Dzieci mogą korzystać z niego samodzielnie – na komputerach z dostępem do Internetu udostępnionych w Dziale dla Dzieci Biblioteki Miejskiej oraz na Filii przy ul. Kościuszki (budynek szkoły podstawowej nr 5). Wystarczy, jeżeli będą uczyły się dwa razy w tygodniu przez niecałą godzinę, aby w ciągu kilku miesięcy zobaczyć pierwsze efekty nauki. Należy wcześniej umówić się na konkretny dzień i godzinę. Bibliotekarz uruchamia program i można działać. Będziemy zapisywać postępy użytkowników. Na zakończenie każdy z uczestników kursu otrzyma certyfikat. 

Kurs FunEnglish.pl jako pierwszy w Polsce otrzymał akceptację Ministerstwa Edukacji Narodowej. Od 2011 roku jest bezpłatnie udostępniany bibliotekom publicznym w ramach projektu „FunEnglish w bibliotece”, prowadzonego przez firmę Funmedia we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Biblioteka w Lęborku dołączyła do czwartej edycji tego przedsięwzięcia.

Dołączyliśmy się do projektu, gdyż wiele dzieci ma utrudniony dostęp do dodatkowych zajęć edukacyjnych / językowych, a jeżeli taki dostęp jest to płatny. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się książki do nauki języka angielskiego oraz książki do poczytania w języku angielskim.
Język angielski przydaje się w wielu dziedzinach życia. Nauka języka obcego jest świetnym ćwiczeniem intelektualnym, które w każdym wieku przynosi wiele korzyści. Poprawia zdolność koncentracji, ćwiczy pamięć, zwiększa poziom naszego kulturowego obycia. Kiedy nauczysz się angielskiego, będziesz z siebie dumny – osiągniesz coś, o czym marzy wielu ludzi i dzięki temu zyskasz wiele pewności siebie, która jest bardzo potrzebna w codziennym życiu.
Kurs FunEnglish.pl to dobry sposób na zainteresowanie dzieci nauką angielskiego. Jest również alternatywą dla tych dzieci, które na co dzień w bibliotece grają w gry komputerowe. Przyjemne z pożytecznym, czyli zabawa i nauka, to na pewno lepsze rozwiązanie. Zapraszamy do skorzystania z bezpłatnego kursu multimedialnego z języka angielskiego.

Informacji na temat kursu FunEnglish.pl udziela:

Emilia Wenta, kierownik Działu dla Dzieci i Młodzieży,
e-mail: dziecięcy@biblioteka.lebork.pl,

Tel. 598622307

Agnieszka Kotłowska, kierownik Filii nr 1

e-mail: filia@biblioteka.lebork.pl

Tel. 598631115

 

 

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku