Babskie spotkanie z Elką Noland - autorką książki "Anna i lekarz"

Otwarte spotkanie autorskie

w ramach spotkań z pasją

 z Elką Noland z Gdańska

6 marca, godz. 11.00

klub biblioteki

Dzień Kobiet już niedługo - w prezencie polecamy książkę „Anna i lekarz” wydaną przez gdańskie wydawnictwo Oficynka.

O czym jest ta historia? O miłości? Tak… O poszukiwaniu siebie? Tak… A przede wszystkim – o kobiecie, bo to ONA właśnie ją opowiada. Trochę humoru, wzruszeń i sporo nadzwyczajnych zwrotów akcji… - jak to bywa w każdym życiu.

To opowieść o barierach, które sami tworzymy, oddzielając się od innych ludzi i też od siebie. Te bariery to rozbudowane i wyuczone stereotypy, mówiące o tym, jacy mamy być, czego mamy chcieć i do czego dążyć, no i – oczywiście – jacy są inni ludzie i czego się po nich spodziewać.

Na całe szczęście – zarówno w życiu, jak i w powieści - prawdziwe, szczere odczucia i pragnienia nie pozwalają się tak łatwo zagłuszyć i przekłamać. Jeśli wsłuchamy się w „podpowiedzi”, które wysyła do nas nasze stłumione JA i świat – jest szansa na odnalezienie własnej drogi, spokoju, szczęścia i autentycznej więzi z innymi ludźmi.

Elka Noland – rodowita warszawianka, która po wielu latach życia w stolicy zdecydowała się na realizację jednego ze swoich marzeń – zamieszkanie w Gdańsku. Zaczęła pisać, bo „w Gdańsku tak bardzo powietrze pachnie wolnością...”. Zodiakalna ryba, przekonana, że gotuje najlepszą zupę pomidorową, uwielbiająca tajski masaż stóp, spacery po uliczkach Starego Gdańska, wschód słońca na plaży i… dzień urlopu „na żądanie”.

 

 

 

 

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku