Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłychCzwartek, 8 marca 2018

"Księga szeptów" Varujan Vosganian.
Zapraszamy na spotkanie DKK dla dorosłych o godz. 17.00. Książka rumuńskiego Ormianina, Vurajana Vosganiana, opowiada o przodkach pisarza, którzy przed stu laty musieli opuścić swoje domy, by chronić życie. Nie udało się to tak wielu osobom, że ludobójstwo Ormian określane jest powszechnie jako druga (po holokauście) największą tragedią w historii. Historia ludobójstwa Ormian z 1915 roku, historia niekończących się konwojów wygnańców w marszu śmierci na pustyni Deir-ez-Zor, historia Ormian, którzy obrali drogę uchodźstwa, zostały odmalowane na stronach powieści wręcz olśniewająco.

Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieżyŚroda, 7 marca 2018

"Cmętarz zwieżąt" Stephen King. Zapraszamy na spotkanie z mistrzem grozy 5 marca o 15.30. Książka powstała w 1983 r. i nadal jest porażająca.W książce czuć niezaprzeczalny klimat grozy. Powracający z zaświatów kot Church to tylko początek niesamowitych doznań. Do tego autor zostawił otwarte zakończenie. Każdy czytelnik może uruchomić swoją wyobraźnię. Jeśli macie ochotę na historię z dreszczykiem..........

Spotkanie z Januszem MarszalcemPoniedziałek, 26 lutego 2018

 26 lutego (poniedziałek) 2018 r. o godz. 16:00 w Klubie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku (ul. Armii Krajowej 16) odbędzie się spotkanie Klubu Obywatelskiego w Lęborku z udziałem historyka dr Janusza Marszalca. Temat spotkania .to "Polskie spory o pamięć z Muzeum II Wojny Światowej w tle".

Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłychCzwartek, 11 stycznia 2018

Kolejna książka z serii Stehlik - autorskiej serii ulubionej literatury czeskiej Mariusza Szczygła.
Martin Vopěnka (1963), z wykształcenia fizyk jądrowy, jest autorem 15 powieści. Należą one do mniej u nas znanego nurtu literatury czeskiej. Nie są zbiorem piwnych anegdot czy dowcipnych historyjek z mądrymi pointami. Nie ma w nich śmiechu, jest za to metafizyka, filozofia i psychologia. Bohater „Podróżowania z Beniaminem” szuka sensu, choć raz po raz łapie się na tym, że „może istnieją tylko ulotne radości – drobne orgazmy, podczas których wydaje się nam, że dotykamy czegoś wiecznego, ale to poczucie zaraz znika, a my znowu zostajemy zmuszeni do bycia tylko samymi sobą”. „Podróżowanie z Beniaminem” to jedna z najpiękniejszych czeskich powieści – Mariusz Szczygieł

Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieżyPoniedziałek, 8 stycznia 2018

"Chłopak, który chciał zacząć od nowa" Kirsty Moseley to pierwsza część historii Ellie i Jamiego. Niniejsza publikacja jest pierwszym tomem serii ''Fighting to Be Free'' zaliczanej do modnego ostatnio gatunku New Adult, który przeważnie skupia się na rozterkach życiowych młodych dorosłych. Nie inaczej jest tym razem. Autorka serwuje nam przejmującą, miejscami wstrząsającą historię o zmaganiu się z własną przeszłością, dokonywaniu niełatwych wyborów, drugich szansach i poświęceniu w niegasnącym uczuciu.

Galeria

Kalendarz

Z życia biblioteki

  • Radosnych Świąt!
  • Radosnych Świąt!
  • Radosnych Świąt!

zapraszamy

  • Radosnych Świąt!
  • Radosnych Świąt!
  • Radosnych Świąt!
  • Radosnych Świąt!
  • Radosnych Świąt!

każdego dnia

  • Radosnych Świąt!
  • Radosnych Świąt!

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku