Dyskusyjny Klub Książki dla dorosłychCzwartek, 8 marca 2018

"Księga szeptów" Varujan Vosganian.
Zapraszamy na spotkanie DKK dla dorosłych o godz. 17.00. Książka rumuńskiego Ormianina, Vurajana Vosganiana, opowiada o przodkach pisarza, którzy przed stu laty musieli opuścić swoje domy, by chronić życie. Nie udało się to tak wielu osobom, że ludobójstwo Ormian określane jest powszechnie jako druga (po holokauście) największą tragedią w historii. Historia ludobójstwa Ormian z 1915 roku, historia niekończących się konwojów wygnańców w marszu śmierci na pustyni Deir-ez-Zor, historia Ormian, którzy obrali drogę uchodźstwa, zostały odmalowane na stronach powieści wręcz olśniewająco.

Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieżyŚroda, 7 marca 2018

"Cmętarz zwieżąt" Stephen King. Zapraszamy na spotkanie z mistrzem grozy 5 marca o 15.30. Książka powstała w 1983 r. i nadal jest porażająca.W książce czuć niezaprzeczalny klimat grozy. Powracający z zaświatów kot Church to tylko początek niesamowitych doznań. Do tego autor zostawił otwarte zakończenie. Każdy czytelnik może uruchomić swoją wyobraźnię. Jeśli macie ochotę na historię z dreszczykiem..........

Spotkanie z Januszem MarszalcemPoniedziałek, 26 lutego 2018

26 lutego (poniedziałek) 2018 r. o godz. 16:00 w Klubie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku (ul. Armii Krajowej 16) odbędzie się spotkanie Klubu Obywatelskiego w Lęborku z udziałem historyka dr Janusza Marszalca. Temat spotkania .to "Polskie spory o pamięć z Muzeum II Wojny Światowej w tle".

Z życia biblioteki

zapraszamy