23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. U nas będzie trwał ... tydzień!

Miejska Biblioteka Publiczna w tym roku proponuje obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich w nawiązaniu do tradycji hiszpańskiej. W Katalonii 23 kwietnia jest świętem narodowym – to dzień świętego Jerzego, patrona Katalonii. Tego dnia kobiety otrzymywały czerwoną różę, symbolizującą krew smoka, którego według legendy pokonał św. Jerzy. Z czasem kobiety zaczęły odwzajemniać się panom prezentami w postaci książek. Fakt ten wykorzystał miejscowy wydawca Vicent Clavel Andrés, który w 1926 roku zainicjował obchody Dnia Książki.

Korzystając z hiszpańskiej tradycji Biblioteka 23 kwietnia 2018 r. oferuje panom zapakowane książki – niespodzianki, które będą prezentem dla niego lub wybranki jego serca. Natomiast na panie będą czekały róże z sentencjami.

W Dziale dla Dzieci przygotowaliśmy na ten dzień animacje dla najmłodszych w oparciu o literaturę hiszpańską i zabawy plastyczne przybliżające sławnych malarzy Picasso, Goya, Dali.

Przez cały tydzień od 23 do 28 kwietnia w holu biblioteki będzie kiermasz tanich książek, wystawa publikacji hiszpańskich autorów, przewodników oraz książek przybliżających kolorową Hiszpanię.

25 kwietnia o godz. 11.00 Akademia Toledo przeprowadzi pokazową lekcję języka hiszpańskiego dla seniorów podczas  cotygodniowych spotkań z pasją.

26 kwietnia o godz. 18:00 zapraszamy do klubu Biblioteki na spotkanie podróżnicze „Moje wakacje w Hiszpanii”. Aleksandra Ślosarska - nasz gość, zabierze nas na wspólne wakacje do krainy słońca.

Grafika 1: 23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. U nas będzie trwał  tydzień!