Grafika : Z pogranicza ciszy i światła - spotkanie i promocja tomiku Małgorzaty Borzeszkowskiej

Spotkanie odbędzie się 23 września, o godz. 17.00 w klubie biblioteki (piwnica, wejście od podwórka)

Spotkanie jest realizowane w ramach projektu TworzyMy, którego celem jest zainspirowanie młodych twórców do tworzenia, wydawania i zarabiania na swoich utworach.

Zanurz się w poezji i przenieś się razem z nami do świata twórczości Małgorzaty Borzeszkowskiej. Na spotkaniu możesz nabyć tomik autorki oraz obejrzeć jej obrazy. Trzecia książka poetki „Z pogranicza ciszy i światła” ukazała się w tym roku i otrzymała nagrodę w Konkursie Literatury Kaszubskiej i Pomorskiej - to właśnie ona będzie tematem spotkania.

O autorce: Małgorzata Borzeszkowska, nauczycielka historii i języka angielskiego w szkole w Nowej Wsi Lęborskiej, urodzona w Gdańsku, od wielu lat mieszka w Lęborku i Wejherowie. Miłośniczka Kaszub oraz nordic walking. Zakochana w Gdańsku i jego historii. Pisze wiersze od ponad 20 lat, nagrodzona lub wyróżniona w wielu mniejszych i większych konkursach poetyckich, m.in. im. Stryjewskiego, Kulki, Anny German, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Kraszewskiego czy Kajki.

W 2008 r. nakładem Biblioteki Miejskiej w Lęborku wyszedł tomik "U Bramy", który otrzymał II nagrodę na Targach Książki Pomorskiej i Kaszubskiej Costerina. Wiersze były drukowane w Akancie i Autografie, a także zamieszczane w internetowym Helikopterze, na portalach Pisarze.pl oraz Farbica Librorum. W 2019 ukazał się drugi tomik wierszy „Wpisani w pejzaż”. Poza tym wiersze ukazywały się w zbiorach i almanachach pokonkursowych. Od kilku lat jest jurorką konkursu im. Stryjewskiego. Jest członkinią Stowarzyszenia Autorów Polskich i Gdańskiego Klubu Poetów. Współpracuje z międzynarodowym gronem poetów zrzeszonych wokół projektu Litteratuer.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dn. 19 listopada                                             2009 r. o grach hazardowych