Warsztaty piękna III edycja

Metamorfoza w bibliotece

W bibliotece nie tylko można wypożyczać książki, dokształcać się intelektualnie, ale również odbyć niezwykłą przemianę dla ciała i ducha, niczym ze znanych programów telewizyjnych.

Podczas II edycji warsztatów piękna, prowadzonych w bibliotece wyłoniono jedną  uczestniczkę, która przeszła metamorfozę pod okiem specjalistów. Metamorfoza trwała 4 miesiące i zakończyła się sukcesem. Zwyciężczynią została pani Dorota Jelińska, która urzekła organizatorów swoją motywacją do przemiany.

„Chciałabym zmienić swój wygląd, ze względu na podjęcie zatrudnienia po długiej przerwie związanej z wychowywaniem dzieci”

Pod okiem dietetyka Darii Opary pani Dorota stosowała dietę oraz regularnie ćwiczyła, dzięki czemu ubyło jej kilka zbędnych kilogramów. W chwilach załamania mogła liczyć na wsparcie coacha Moniki Grobelnej i określić cele oraz zmotywować się do dalszego działania. Efektem końcowym był przegląd szafy, wspólnie ze stylistką Aleksandrą Werenczuk-Hinc. Uwieńczeniem wysiłków była cudowna sesja zdjęciowa, wykonana przez Hannę Arendt-Szczubiałę, która będzie niesamowitą pamiątką i pozostanie w pamięci na długie lata.  Do sesji wystylizowały panią Dorotę stylistka, wizażystka Emilia Nowatkowska, a wisienką na torcie była fryzura, wykonana przez salon fryzjerski Pola.

Pani Dorota odbyła metamorfozę bezpłatnie, inicjatywa zrodziła się z chęci zainspirowania kobiet do zrobienia czegoś dla siebie. Celem była nie tylko przemiana zewnętrza, ale również zmiana podejścia do żywienia, zmiana trybu życia  oraz podniesienie pewności siebie.

Dorota Jelińska przyznaje, że metamorfoza zmieniła jej życie. Teraz potrafi dostosować swoje stylizacje do typu sylwetki, potrafi też je samodzielnie i z dobrym skutkiem estetycznym zaaranżować. Inaczej także podchodzi do kwestii żywieniowych, co przekuło się z korzyścią dla zdrowia i figury.

Wdrożenie eksperymentalnego projektu w życie nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie specjalistek, które społecznie zaangażowały się w powierzone im zadania.

Warsztaty piękna ze stylistką Aleksandrą Werenczuk-Hinc
III edycja

W życiu piękne są tylko chwile, dlatego zadbajmy o to, aby było ich jak najwięcej i cieszmy się z nich. Cykl warsztatów piękna jest  właśnie tą chwilą.

Podczas cyklu spotkań dowiemy się jakie kolory postarzają, a które odmładzają, jakie najlepiej sprawdzają się podczas spotkań biznesowych, a jakie na randki. Dokonamy podziału na kolory zimne i ciepłe, a to przy określeniu naszego typu urody połowa sukcesu. Zgłębimy tajemnice kobiecych sylwetek, co ułatwi nam wydobycie atutów i zamaskowanie mankamentów figury. Na podstawie kształtu twarzy dobierzemy odpowiednie dodatki, okulary, a nawet zaszalejemy z fryzurą. Odnajdziemy swój styl i nauczymy się bawić modą. Poznamy zasady idealnej szafy z zastosowaniem minimalizmu i ponadczasowj elegancji.

Dowiemy się przede wszystkim jak być piękną, szczęśliwą i zadowoloną z siebie kobietą. W sylwetce liczą się proporcje, a nie rozmiar, dlatego każda z nas musi nauczyć się akceptować siebie i poprzez modowe triki wydobyć swoje naturalne piękno.

PROGRAM:

godz. 16:00 - 18:00 klub biblioteki