Warsztaty: autoprezentacja i wystąpienia publiczne

Utworzono: 29-09-2018

Dobrym mówcą nikt się nie rodzi - to efekt poznania odpowiednich zasad i technik oraz praktyki.

Zapraszamy na warsztaty

29 września, godz. 11:00 - 14:00
Smocza Jama

koszt 20 zł

Zapisy w sekretariacie biblioteki

Zapraszamy szczególnie młodzież i osoby, które chcą poczuć się pewnie podczas prowadzenia różnego rodzaju spotkań oraz wystąpień. Jak wiemy sztuka autoprezentacji jest bardzo pomocna, nawet w życiu codziennym. Młodym ludziom wchodzącym na rynek pracy czy starającym się o awans jak najbardziej przyda się kilka wskazówek o radzeniu sobie ze stresem i tworzeniu dobrego pierwszego wrażenia. Wystąpienia publiczne należy ćwiczyć, bo w tym przypadku także praktyka czyni mistrza. Rzecz oczywiście nie jest prosta, ale warto podjąć ten trud, ponieważ jest to inwestycja, która szybko się zwróci.

Warsztat autoprezentacji i wystąpień publicznych, dzięki metodom teatralnym pozwoli nabrać pewności przed wszelkiego typu wystąpieniami. Zajęcia będą dotyczyły świadomości ciała, plastyki ruchów i gestów. W trakcie zajęć uczestnicy poznają podstawowe ćwiczenia z zakresu dykcji i impostacji głosu. A dzięki metodom zaciągniętym z dziedziny improwizacji uczestnicy poznają bardzo przydatne ćwiczenia na koncentrację i umiejętność szybkiego reagowania w dyskusjach na forum. Po  warsztatach uczestnicy otrzymają mailowo spis-opis wszystkich trudniejszych ćwiczeń poznanych na zajęciach, by mogli do nich wracać samodzielnie.

Prowadzący: Marcin Borchardt. Urodzony 21.09.1984 Absolwent PWST Wrocław (2009r). Od 2009 Aktor Bałtyckiego Teatru Dramatycznego, gdzie od tego czasu wystąpił w 24 premierach. Reżyser Widowisk pt. "Wesele Jamneńskie" (178 wykonawców na scenie), "Nie kochać w taką noc to grzech"(208 wykonawców na scenie". Oba widowiska odbyły się w Amfiteatrze Koszalińskim. Reżyserował także spektakle w BTD: "Strażniczka magicznego lasu" i "Dachowanie" oraz koncert pt. "Statek Koszalin" (Hala widowiskowo sportowa Koszalin).Założyciel i prezes stowarzyszenia "Aktorzy po godzinach". Wcielił się w rolę producenta spektaklu "Czekamy na sygnał", który to otrzymał nagrodę Wydarzenie kulturalne roku 2017 w Koszalinie". Założyciel Koszalińskiej sceny improwizacji pt. Irracjonalny Model Prowokowania Rutynowych Oklasków. Na stałe pedagog i instruktor teatralny w CK105 Koszalin, w Centrum Kultury Białogard i w Domu Kultury w Mielnie.

Zobacz także:

Narodowe Czytanie 2023

Narodowe Czytanie 2023

Fotorelacja z 12. odsłony Narodowego Czytania "Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej w Lęborku.
Marzycielska poczta

Marzycielska poczta

Zapraszamy do udziału w akcji pisania listów do chorych dzieci.
Natalia Kubica na Fabryce Wyobraźni Młodych

Natalia Kubica na Fabryce Wyobraźni Młodych

Natalia Kubica na Fabryce Wyobraźni Młodych. 24 marca o godz. 11:00.