Świąteczna amnestia

Jeśli także w twoim domu kurzem pokrywają się wypożyczone przed wielu laty książki, nie licz na to, że biblioteka zapomniała o swojej własności. Mało tego, codziennie nalicza karę za zwłokę, by pewnego dnia upomnieć się o spłatę długu. Rachunek jest prosty: kilka książek plus kilkuletnie przetrzymanie równa się duża kara.

W tym roku lęborska biblioteka ogłasza ŚWIĄTECZNĄ AMNESTIĘ. Osoby, które zalegają ze zwrotem książek lub innych wypożyczonych materiałów będą mogły w okresie od 21 - 31 marca  zwrócić je nie ponosząc opłat za ich przetrzymanie.

Natomiast jeżeli zdarzyło się, że czytelnik zgubił książkę (film, audiobook, grę planszowa itp.) należy odkupić ten sam tytuł lub skontaktować się z bibliotekarzem jaką inną pozycję należy przynieść w zamian.

W przypadku, braku reakcji zgodnie z regulaminem biblioteki i wzorem innych bibliotek sprawa zostanie przekazana do firmy windykacyjnej.

Nie czekaj, przyjdź do biblioteki, bo większym problemem może okazać się niespodziewana wizyta windykatora.

Obecnie w bibliotece jest prawie 900 czytelników zalegających ze zwrotem książek powyżej jednego roku. Nie zwrócili ponad 1700 dokumentów. Z obliczeń wynika, że opłaty za nieterminowy zwrot wynoszą prawie 240 tysięcy złotych i są dłużnicy, którzy jednorazowo powinni zapłacić ponad 1000 zł.

Grafika 1: Świąteczna amnestia