Ranking bibliotek

W 2011 roku Instytut Książki i „Rzeczpospolita” po raz pierwszy nagrodziły samorządy, które uznały, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom łatwego i całkowicie bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów.

W tym roku lęborska biblioteka po raz pierwszy wzięła udział w akcji i zajęła drugie miejsce w województwie pomorskim, a 33 w całym kraju.
Cieszy także fakt, że w naszym województwie dwie najwyższe lokaty zajęły biblioteki z powiatu lęborskiego. Przed nami była tylko biblioteka w Łebie.