Projekt drzewo

Zapraszamy lęborczan do wspólnego działania. W czasie kiedy najbezpieczniej jest przebywać we własnych czterech kątach proponujemy sięgnięcie po szydełko lub druty i wydzierganie elementów płaszcza, w który ubierzemy sosnę znajdującą się tuż przy wejściu do biblioteki. 

Można dziergać w domu lub wspólnie z nami. Spotykamy się od 3 lutego w każdą środę o godz. 11.00 w klubie biblioteki, podczas spotkań z pasją dla seniorów!
Weź ze sobą szydełko/druty i włóczkę, jeżeli nie masz my zapewnimy materiały 
Na spotkania obowiązują zapisy:
- tel. 59 86 22 307, w. 21,
- e-mail: ko@biblioteka.lebork.pl

Liczymy szczególnie na seniorów i wszystkie osoby, które potrafią dziergać. Tym nie mniej jeśli ktoś nie potrafi, może jest to właśnie ten moment aby się nauczyć. Załączony film dowodzi, że nie jest to trudne.

Jak uszyć kwadraciki babuni

Co trzeba zrobić aby wziąć udział w akcji:

- wykonać przynajmniej jeden element na szydełku lub drutach; polecamy szczególnie „kwadracik babuni”, wielkość dowolna. Można również wydziergań ozdoby w innym kształcie czy też ze świątecznym akcentem.

- gotowe elementy (ilość nieograniczona) należy do końca lutego 2021 r. przynieść do biblioteki lub wrzucić do trezora znajdującego się przy wejściu. Do prac można dołączyć swoje dane osobowe i numer telefonu, jeżeli chcesz, aby informacja o Twoim udziale pojawiła się w mediach biblioteki.

- jeżeli ktoś nie ma czasu lub umiejętności, a posiada niepotrzebną włóczkę, szalik, sweter może dostarczyć do biblioteki (także do trezora),  a my przekażemy ją osobom, które będą chciały wydziergać elementy.

- chętnym osobom zapewnimy również włóczkę i/lub nauczymy szydełkować.

Kontakt: Zofia Biskupska-Lisiecka T: 59 86 22 307, 

E: mbp@biblioteka.lebork.pl

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku