Projekt "Choinka"

Grafika : Projekt "Choinka"

Zapraszamy lęborczan do wspólnego działania. Proponujemy sięgnąć po szydełko lub druty i wydziergać elementy na choinkę, która stanie tuż przy wejściu do biblioteki.

Można dziergać w domu lub wspólnie z nami. Spotykamy się w każdy piątek na spotkaniach Klubu szydełkowego o godz. 17.00 w klubie biblioteki (piwnica, wejście od podwórka)
Weź ze sobą szydełko/druty i włóczkę, jeżeli nie masz my zapewnimy materiały

Jeśli ktoś nie potrafi szydełkować, może jest to właśnie ten moment aby się nauczyć. Załączony film dowodzi, że nie jest to trudne.

Jak uszyć kwadraciki babuni

Co trzeba zrobić aby wziąć udział w akcji:

- wykonać przynajmniej jeden element na szydełku lub drutach; polecamy szczególnie „kwadracik babuni”, wielkość 14 x 14. Można również wydziergań ozdoby w innym kształcie czy też ze świątecznym akcentem.

- można również uszyć świąteczne ubranka dla żabek z fontanny

- gotowe elementy (ilość nieograniczona) należy do 15 listopada 2021 r. przynieść do biblioteki lub wrzucić do trezora znajdującego się przy wejściu. Do prac można dołączyć swoje dane osobowe i numer telefonu, jeżeli chcesz, aby informacja o Twoim udziale pojawiła się w mediach biblioteki.

- jeżeli ktoś nie ma czasu lub umiejętności, a posiada niepotrzebną włóczkę, szalik, sweter może dostarczyć do biblioteki (także do trezora), a my przekażemy ją osobom, które będą chciały wydziergać elementy.

- chętnym osobom zapewnimy również włóczkę i/lub nauczymy szydełkować.

Drzewo na zbudowanie stelaża choinki ufundował nam PPD Poltarex Lębork/Godętowo

Kontakt: Aleksandra Werenczuk-Hinc T: 59 86 22 307,