Program "Dobry Start"

W tym roku czytelnia naukowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku oferuje swoją pomoc w wypełnieniu wniosku o otrzymanie świadczenia „Dobry Start” na wyprawkę dla ucznia. Wszystkich chętnych zapraszamy przez cały okres wakacyjny (od 1 lipca do końca września) w godzinach od 9.00 do 16.00. Udzielimy wszelkich informacji dotyczących programu oraz pomożemy wypełnić wniosek.

Wniosek o świadczenie z programu „Dobry Start” można składać już od 1 lipca online przez stronę Ministerstwa Rodziny empatia.mrpips.gov.pl oraz przez bankowość elektroniczną. Warto przystąpić do programu wcześniej, ponieważ jest wówczas duża szansa na otrzymanie świadczenia już w sierpniu. Tradycyjną, papierową metodą będzie można wnioski składać od 1 sierpnia do 30 listopada.

Pomoc udzielana jest bezpłatnie.

Grafika 1: Program "Dobry Start"