Poezja wpisana w pejzaż

Nakładem Miejskiej Biblioteki Publicznej ukazał się w kwietniu tomik wierszy „Wpisani w pejzaż” Małgorzaty Borzeszkowskiej - mieszkającej w Lęborku poetki, jurorki Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Mieczysława Stryjewskiego, laureatki wielu konkursów poetyckich. Jej pierwszy tomik „U bramy”, również wydany przez lęborską bibliotekę, otrzymał II nagrodę na Targach Książki Pomorskiej i Kaszubskiej Costerina w 2009 r.

Prof. Kazimierz Nowosielski we wstępie do nowych wierszy Małgorzaty Borzeszkowskiej pisze: „Uważny czytelnik odkryje w nich nie tylko niepowtarzalny świat kobiecej wrażliwości (nadzwyczaj czułej, czujnej i nieco ironicznej czasami), ale też doświadczy spotkania z pięknem poetyckiego języka.” Autorka i biblioteka zapraszają Państwa na to spotkanie.

Oficjalna prezentacja tomiku odbędzie się 9 maja o godz. 18.00 w Klubie Biblioteki..

Książkę już dziś można kupić w bibliotece i na spotkaniu

Grafika 1: Poezja wpisana w pejzaż