Owocowy zin

Owocowy "Zbiór Ekspresji i Twórczości", czyli ZEiT nr 3/2020 jest gotowy, by Was zainteresować  i (miejmy nadzieję) zachwycić. Zawiera głównie place plastyczne naszych lokalnych twórców, które wydrukowane zostały w formie pojedyńczych kart. W owocowych kolorach wspaniale komponują się z wierszami lęborskich poetów.

Redaktorka numeru, Paulina Raszeja napisała w przedmowie "Ten numer miał być trochę soczysty, trochę robaczywy, miał cieszyć - jak pierwsze truskawki i napawać nostalgią - jak ostatnie jabłka na bezlistnej jabłoni. Z tych owoców nie piekliśmy ciasta, postanowiliśmy wrzucić je luźno do papierowej torby, z której możecie je wyjmować i próbować w dowolnej kolejności.". 

Czytelników zapraszamy do smakowania obrazów i tekstów, autorów - po odbiór egzemplarzy autorskich !!! do Klubu Prasy i Książki na I piętrze, a wszystkich do nabycia egzemplarza (koszt 10 zł) z moooooooocnoooo ograniczonego nakładu, czyli - kto pierwszy, ten ma.

____________________

Trwają prace redakcyjne nad trzecim - jesiennym - numerem zina. Zamieścimy w nim prace kilkunastu lęborskich artystów. Na półce znajdzie się już na początku października. Będzie go można także kupić do własnych zbiorów. Warto, bo nakład ograniczony, a forma wydania - WYJĄTKOWA.

________________________

Już jest! Gotowy na plażę i w knieje drugi numer bibliotecznego ZINa, a w nim same pyszności od lokalnych artystów. Poezja, proza, fotografie, grafiki, malarstwo, kolaże, bajki, kamyki z plaży i pocztówki z wakacji oraz czego dusza zapragnie - w wodoodpornej okładce. 
To wszystko do nabycia  w wypożyczalni dla dorosłych.

Koszt 2. numeru: 10 zł. Nakład mooocno ograniczony!

________________________

Już w tradycyjnej, „dotykalnej” wersji pierwszy numer lęborskiego zina. Zielony „Zbiór Ekspresji i Twórczości” można wziąć do ręki, dotknąć, powąchać, przeczytać, kontemplować.

A jest czym się zachwycić. Niezwykłe fotografie, zaskakujące strofy, urocze rysunki, wciągające opowieści dla dzieci i dorosłych, niewielki komiks. Przy tym wszystkie utwory są niebanalnie zaaranżowane i w zaskakujący sposób wydrukowane. Już okładka przypominająca lustro budzi zaciekawienie i chęć otwarcia zeszytu.

Ideą zina było stworzenie własnego miejsca dla lęborskich twórców, którzy dopiero rozpoczynają przygodę ze sztuką, jak i tych z doświadczeniem, już nagradzanych i publikowanych. W lustrzanym numerze znalazły się prace aż 26 autorów i stanowią mix technik, gatunków i sposobów odbierania i przetwarzania rzeczywistości.

Jak na tradycyjny zin przystało ukazał się w ograniczonym nakładzie i można go kupić za symboliczne 5 zł jedynie w wypożyczalni biblioteki miejskiej w Lęborku.

Redakcja i opracowanie graficzne Paulina Raszeja

Autorzy:
Fabian Alex- grafika
Anna Antosik – fotografia
Katarzyna Boruszewska – poezja
Małgorzata Borzeszkowska – poezja
Julia Cierocka – poezja
Klaudiusz Dargacz - fotografia
Marek Drzewiecki – fotografia
Monika Grobelna – poezja
Joanna Gudzowska – grafika
Maja Harasimowicz - komiks
Emilia Hinc- opowiadanie dla dzieci, grafiki
Aleksandra Kalinowska – opowiadanie, rysunek
Katarzyna Koszałka-Szkibiel – akryl na płótnie
Ola Kreft – rysunek
Daria Kropidłowska – cytat
Dominika Kobiela - poezja
Aleksandra Łukaszuk – poezja
Rainer Mattar – fotografia
Amelia Mielewczyk – poezja
Łucja Okrój – poezja
Lusia Skulska – poezja
Marcin Staszewski – fotografia
Michał Sollich - opowiadanie
Miłosz Szomburg – fotografia
Dorota Świątkowska – wydrapywanka
Maja Tutakowska – rysunek

________________________

Minął już miesiąc od opublikowania pierwszego e-numeru naszego zina. Mamy nadzieję, że przyniósł Wam wiele radości i, że jego drukowana wersja, która ukaże się, gdy będzie to logistycznie możliwe, przyniesie jej jeszcze więcej.

A tymczasem ogłaszamy nabór do numeru 2! ZEiT ciepło------zimno będzie numerem (przed)wakacyjnym, czerwonym jak sorbet truskawkowy i niebieskim jak niebo, ale będzie też o dystansie, którego doświadczamy.

Na wasze prace - wiersze, prozę, fotografie, grafiki, rysunki, komiksy, kolaże (!) - czekamy do 30 maja. Ślijcie na adres: zin@biblioteka.lebork.pl

_____________________________

Przedstawiamy w wersji online Zbiór Ekspresji i Twórczości czyli ZEiT nr 1/2020

Klikaj w linki - czytaj i oglądaj pierwszy lęborski zin.

Część 1   - wiersze, opowiadanie, komiks, fotografie

Część 2   - czyli opowieść o lęborskich czarkach Emilii Hinc

Część 3   - wszystkie stany niebytu Aleksandry Kalinowskiej

_____________________________

Zbiór Ekspresji i Twórczości, czyli ZEiT… nadszedł.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku ogłasza nabór tekstów, grafik, fotografii do pierwszego numeru pisma artystycznego, którego celem jest prezentacja wszelkich dających się przenieść na papier przejawów twórczości lęborczan i mieszkańców naszego powiatu.

Startujemy od numery „zielonego”, gdzie zieleń to kierunek i symbol rozkwitu talentu.

Do 29 lutego 2020 r. należy nadsyłać:
- teksty poetyckie, maksymalnie 5 wierszy,
- prozę - opowiadania, eseje, fanfiki, felietony i co Wam przyjdzie do głowy – do 5 stron znormalizowanego maszynopisu lub podzielone na części,
- komiksy,
- grafiki, rysunki (jeśli tworzone analogowo – zeskanowane w dobrej rozdzielczości min. 300 dpi w formacie .pdf lub .tiff)
- zdjęcia (w dużej rozdzielczości),
- inne nadające się do druku prace.

Wszelkie pytania oraz podpisane prace literackie i pliki graficzne należy przesłać na adres: zin@biblioteka.lebork.pl lub przynieść do sekretariatu biblioteki.

Osoby, które nie mają możliwości dobrego zeskanowania prac mogą to zrobić w sekretariacie.

Należy również wypełnić poniższą zgodę na publikację nadesłanych prac:

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku