Metamorfoza w biblioece

W bibliotece nie tylko można wypożyczać książki, dokształcać się intelektualnie, ale również odbyć niezwykłą przemianę dla ciała i ducha, niczym ze znanych programów telewizyjnych.

Regulamin akcji:
1.Zgłoszenia przyjmujemy za pomocą wypełnionego formularza do 23 lutego w sekretariacie biblioteki lub na adres:  ko@biblioteka.lebork.pl
2.W metamorfozie mogą wziąć udział kobiety, które są zapisane do biblioteki.
3. Usługa obejmuje:
- konsultację z dietetykiem: pomiar składu ciała, rozpisany trening do domu, zalecenia dietetyczne i przykładowy jadłospis na 3 dni (4 spotkania)
- konsultację z coachem (1 spotkanie)
- konsultację ze stylistką (przegląd szafy – 3 h, przygotowanie stylizacji do sesji zdjęciowej)
- ostateczne podkreślenie efektów pracy na sesji zdjęciowej, poprzedzonej przygotowaniem przez makijażystkę
- wizytę na siłowni Marzenie-sport-rozwój –zdrowie (1 spotkanie)
- manicure i zabieg na twarz dobrany do potrzeb skóry, wykonany przez Malwinę Brunke z Glamour Mobilne Usługi Kosmetyczne
- czas trwania metamorfozy wynosi 3 miesiące

4.Jeżeli kandydatka nie będzie współpracować i stosować się do wymogów diety, pokrywa koszt usługi w wysokości 200 zł

5.Dodatkowo płatne wedle uznania kandydatki:
- wizyta u fryzjera
- nadprogramowe konsultacje ze specjalistami ustalane indywidualnie
- 50% zniżki na okulary w salonie optycznym vision expert

6.Biorąc udział w akcji uczestniczka wyraża zgodę na użycie swojego wizerunku, sporządzanie dokumentacji zdjęciowej podczas spotkania i jej dowolne wykorzystanie przez organizatora w ramach akcji oraz nagranie i upowszechnianie filmu promującego.

7.W trakcie trwania akcji regulamin może ulec zmianie.

8.Organizatorzy decydują, które zgłoszenie będzie brało udział w akcji. Wypełnienie zgłoszenia nie gwarantuje, że dana osoba zostanie zaproszona do metamorfozy.

9.Dane osobowe Uczestników podlegają ochronie zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz.U. z 2002 r., Nr 101, poz. 926 z późn. zm.) i będą wykorzystywane wyłącznie do celów przeprowadzenia akcji. Każdy z Uczestników ma prawo wglądu do swoich danych osobowych oraz ich poprawiania. Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do wzięcia udziału w akcji

Organizatorzy akcji: Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku, OlaModa – stylistka, Daria Opara – dietetyk w Akademii Zdrowia ForFit, Monika Grobelna – coach, Andrzej Dąbek– fotograf, Bogna Smardz – wizażystka, siłownia Marzenie, Glamour Mobilne Usługi Kosmetyczne Malwina Brunke

Jeżeli chcesz przejść metamorfozę pod okiem specjalistów wypełnij formularz poniżej.

Podczas II edycji warsztatów piękna, prowadzonych w bibliotece wyłoniono jedną  uczestniczkę, która przeszła metamorfozę pod okiem specjalistów. Metamorfoza trwała 4 miesiące i zakończyła się sukcesem. Zwyciężczynią została pani Dorota Jelińska, która urzekła organizatorów swoją motywacją do przemiany.

„Chciałabym zmienić swój wygląd, ze względu na podjęcie zatrudnienia po długiej przerwie związanej z wychowywaniem dzieci”

Pod okiem dietetyka Darii Opary pani Dorota stosowała dietę oraz regularnie ćwiczyła, dzięki czemu ubyło jej kilka zbędnych kilogramów. W chwilach załamania mogła liczyć na wsparcie coacha Moniki Grobelnej i określić cele oraz zmotywować się do dalszego działania. Efektem końcowym był przegląd szafy, wspólnie ze stylistką Aleksandrą Werenczuk-Hinc. Uwieńczeniem wysiłków była cudowna sesja zdjęciowa, wykonana przez Hannę Arendt-Szczubiałę, która będzie niesamowitą pamiątką i pozostanie w pamięci na długie lata.  Do sesji wystylizowały panią Dorotę stylistka, wizażystka Emilia Nowatkowska, a wisienką na torcie była fryzura, wykonana przez salon fryzjerski Pola.

Pani Dorota odbyła metamorfozę bezpłatnie, inicjatywa zrodziła się z chęci zainspirowania kobiet do zrobienia czegoś dla siebie. Celem była nie tylko przemiana zewnętrza, ale również zmiana podejścia do żywienia, zmiana trybu życia  oraz podniesienie pewności siebie.

Dorota Jelińska przyznaje, że metamorfoza zmieniła jej życie. Teraz potrafi dostosować swoje stylizacje do typu sylwetki, potrafi też je samodzielnie i z dobrym skutkiem estetycznym zaaranżować. Inaczej także podchodzi do kwestii żywieniowych, co przekuło się z korzyścią dla zdrowia i figury.

Wdrożenie eksperymentalnego projektu w życie nie byłoby możliwe, gdyby nie wsparcie specjalistek, które społecznie zaangażowały się w powierzone im zadania.