Laureaci konkursu Szeptem

Laureaci konkursu:

I miejsce - Julia Cierocka

II miejsce ex aequo - Paulina Derba i Dominika Kobiela

III miejsce - Łucja Okrój

Wyróżnienie otrzymała Amelia Mielewczyk

Zwyciężczynią slamu została Katarzyna Salaman 

Gratulujemy :) 


Jak spędzić walentynki, aby Twoja druga połówka poczuła się kochana i wyjątkowa? Przygotuj wiersz i przyjdźcie do klubu biblioteki na dobrą kawę i slam poetycki. Tam będzie można posłuchać pięknych utworów i samemu zaprezentować ten wybrany dla swojej ukochanej czy ukochanego. (A przy okazji zdobyć nagrodę finansową).
Zapraszamy 14 lutego o godz. 17. Ten wieczór pozostanie na długo w pamięci.

_________________________________

Slam poetycki, rywalizacja, nagrody, literatura, poezja i młodzi utalentowani ludzie. Tak zapowiada się kolejna edycja XXIII konkursu Szeptem wzbogacona o kategorię proza. Teksty nie tylko o miłości, ale o tym co w duszy gra należy nadsyłać do 30 stycznia 2020 r. Jak co roku rozstrzygnięcie przypada na datę 14 lutego, walentynki, co jest doskonałą okazją do spędzenia tego wieczoru w wyjątkowy, literacki sposób.

REGULAMIN

1. W konkursie mogą brać udział uczniowie ze szkoły średniej z powiatu lęborskiego.

2. Konkurs obejmuje dwie kategorie: poezję i prozę. Tematyka utworów nie jest ograniczona.

3. Prace w kategorii poezji powinny obejmować  od 1 do 4 wierszy, w kategorii prozy: fanfik, nowelę, opowiadanie, reportaż, felieton, lub esej – do 5 stron maszynopisu.

4. Prace należy składać do  30 stycznia 2020 r. do sekretariatu Miejskiej Biblioteki Publicznej i w formie elektronicznej (w formacie .doc lub .odt) na adres: szeptem@biblioteka.lebork.pl

5. Prace należy opatrzyć logiem (pseudonim, grafika). To samo logo winno występować na dołączonym formularzu zgłoszeniowym, dostępnym na stronie biblioteki.

6. Organizatorzy nie odsyłają prac. Nagrodzone teksty mogą być zamieszczone w publikacjach organizatorów (także on-line) i prasie.

7. Każdy laureat konkursu otrzyma tomik ze zbiorem nagrodzonych tekstów. 

8. Dla najbardziej obiecującego młodego poety zostanie zorganizowany specjalny, autorski wieczór poezji z możliwością wydania pierwszego tomiku wierszy.

9. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się w piątek 14 lutego 2020 r. o godz. 17.00 w klubie biblioteki. Zapraszamy wszystkich uczestników konkursu, gdyż podczas finału zorganizujemy SLAM POETYCKI: poeci wygłoszą publicznie swoje wiersze, a publiczność wybierze najciekawszy z nich. Dla zwycięzcy slamu przewidziano dodatkową nagrodę.

10. Na slam należy przygotować od 2 do 6 wierszy (mogą być publikowane wcześniej) i przynieść je ze sobą, aby zaprezentować zgromadzonej publiczności.

11. Udział w slamie jest otwarty i dobrowolny, mogą w nim również uczestniczyć osoby spoza konkursu, studenci i dorośli. Należy się zapisać na slam przed rozpoczęciem finału konkursu w dniu 14 lutego.

12. Wszelkich informacji dotyczących konkursu udziela Aleksandra Werenczuk-Hinc z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lęborku, tel. 598622307, e-mail: ko@biblioteka.lebork.pl.

Miejska Biblioteka Publiczna w Lęborku